Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitaplar okuyucunun ayağına gönderiliyor

Gezici Kütüphane Projesiyle dikkat çeken kitapbankosu.com internet sitesi üniversite ile yaptığı çalışmayla kitapları okuyucunun ayağına götürüyor

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Çocuklara ve gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak hem de sevdirmek amacıyla kurulan kitapbankosu. com Avrupa Birliği Bakanlığı, Gazi Üniversitesi ve Halk Bankası'nın desteğiyle çalışmalarına devam ediyor. Ne okusam sorusuna da cevap veren bu site "Gezici Kütüphane" projesiyle kitap ve kütüphaneye ulaşılması kolay olmayan bölgelerdeki çocuklarla kitapları buluşturmayı hedefliyor.

GEZİ Cİ OTOBÜS

Proje sorumlusu Serdar Yetkin, ilk amaçlarının Gezici Kütüphane ile kitapları çocuklarla buluşturmak olduğunu söyledi. Yetkin, kütüphane için Gazi Üniversitesi'nin vermiş olduğu otobüsün kullanılacağını, kitapseverlerin sıcak dostluk ve arkadaşlık ortamının oluşturulacağını ifade etti. Gezici Kütüphaneyle ilgili bilgi veren Yetkin, "kitapbankosu.com sitesinde birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Amacımız Türkiye'de kitap okuma oranını yükseltmek ve toplumun kültürel gelişimine katkı sağlamak" diye konuştu.

PROJE KISA SÜREDE HAYATA GEÇİRİLECEK
Serdar Yetkin, çocuk ve gençleri kitapla buluşturmanın yanı sıra çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak adına gezici kütüphane bünyesinde üniversite öğrencileri ile gençleri buluşturarak, eğitici ve öğretici sosyal faaliyetler gerçekleştirileceğini kaydetti. Gezici Kütüphane en kısa zamanda hayata geçecek.

Derya BUDAK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitaplar okuyucunun ayağına gönderiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN