Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof Dr. Zakir AVŞAR: Projelerle konuşmak

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Seçim dönemindeyiz. Adaylar kendilerini anlatıyorlar. Seçildikleri takdirde, neler yapacaklarını, yapmak istediklerini ifade ediyorlar. Mümkün oldukça, zaman buldukça bunlara kulak veriyoruz. Kuşkusuz ki duyarlı ve sorumlu vatandaşlar olmanın gereğini yapacağız, demokratik haklarımızı ve özgürlüklerimizi sonuna kadar kullanacağız, kullanmamız gerek. Ankara'da yaşıyoruz. Ankara tüm bürokrasinin kalbi... Dolayısıyla en fazla yapılan niteleme "Memur Şehri" olur.
Ancak Ankara aynı zamanda bir üniversiteler şehri. Türkiye'nin dört bir yanından olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinden de öğrenciler var Ankara'da. Türkiye'nin en büyük üniversitesi Gazi, Ankara, Hacettepe, ODTÜ, Yıldırım Beyazıt, Sosyal Bilimler Üniversitesi gibi devlet üniversitelerinin yanında, Başkent, Çankaya, TOBB, Turgut Özal, Atılım, Bilkent gibi çok sayıda vakıf üniversitesinde yüz binlerce öğrencimiz var. Bu öğrenciler seçmen. Bu üniversitelerin akademik ve idari personeli seçmen. Tüm adaylara sesleniyorum, üniversitelere ilişkin projeleriniz ne? Lütfen, bunu ilan edin. Kazanırsanız, üniversitelerimiz için ne yapacaksınız?Hep söylüyoruz, üniversiteler bulundukları şehirlere can verir; hayat damarı olur. Şehirleri besler ve büyütür.
Bakınız, şu şehirden Gazi Üniversitesi'ni çıkarmaya kalkışın, ne olur, bir tahayyül edin… Neredeyse 100 bin kişilik bir şehir içinde şehir… Bu şehrin de yerel yönetimlerden hizmet alması lazım.
Bu şehrin de yerel yöneticiler tarafından göz önünde tutulması lazım. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Şehre bu kadar büyük bir katma değer ilave eden üniversitelere, öğrencilere ilişkin ne tür projeleri var sunmaları lazım.
30 Mart'a az kaldı. Projeleri bekliyoruz… 'Vaat' olmasın lütfen, somut olsun…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof Dr. Zakir AVŞAR: Projelerle konuşmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN