Sınav stresini paraşütle attılar

Hacettepe Üniversitesi Havacılık Kulübü üyeleri, 1200 metre rakımlı Ayaş Kumluk Tepe'de yamaç paraşütüyle atlayış yaptı

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Hafta sonunu Ayaş'ta geçiren Hacettepe Üniversitesi Havacılık Kolu ve İrtifa Sporları Kulübü üyeleri, eğitmenler aracılığıyla paraşütle uçma eğitimi aldı. Kulüp eğitmeni Ümit Aydemir, Ankara'ya çok yakın olan 1200 metre rakımlı Ayaş Kumluk Tepe'nin yamaç paraşütü uçuşları için elverişli olduğunu belirtti.

ADRENALİNİ YÜKSEK

Ders stresinden bunalan öğrencileri çeşitli aktivitelere yönlendirdiklerini vurgulayan Aydemir, "Biz de Havacılık Kolu ve Kulübü olarak öğrencilerimize adrenalini yüksek hava sporu olan yamaç paraşütü ile uçmayı öğretiyoruz. Bizim için burası çok ideal bir yer. Bu çok eski bir spor ama son zamanlarda oldukça ivme kazandı" dedi.

ÖNCE TEORİK EĞİTİM
Uçmayı sevenlere öncelikle 8-10 saatlik teorik eğitim verildiğini ifade eden Aydemir, şunları kaydetti: "Tepede yapılacak uçuşlar için, yerde simülize ettiğimiz yer eğitim aşaması oluyor. Bunun ardından başlangıç eğitimi dediğimiz yer eğitimine geçiliyor. Başlangıç eğitimi kapsamında, en az 10 uçuş gerçekleşiyor. Bu uçuşu tamamlayanlar, ardından başlangıç pilotu unvanını kazanıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınav stresini paraşütle attılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN