1071 Malazgirt Bulvarı hayırlı olsun

Giriş Tarihi: 26.2.2014

Başkent trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak 1071 Malazgirt Bulvarı'nın açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Tartışmalı bulvar 4 ayda tamamlandı

'TAM DESTEK ALDIK'
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "1071 Malazgirt Bulvarı'nın CHP milletvekilleri ve bazı marjinal gruplar dışında Ankara'nın tam desteğini alan bulvarı 4 ayda bitirme başarısı gösterdik. Bulvarımız 8 şeritli ve 4 kilometredir. Bulvar üzerinde 8 alt-üst geçit ve köprü mevcut. Bulvara 220 bin ton asfalt dökülmüş, 34 bin 369 metrekare kaldırım döşenmiş, 2 milyon metreküp kazı gerçekleştirilmiştir" dedi.
Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan 1071 Malazgirt Bulvarı, (ODTÜ Yolu) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle trafiğe açıldı. Yağmur altında gerçekleştirilen törene Başkentliler yoğun ilgi gösterdi. Açılışta konuşan Başbakan Erdoğan, "1071 Malazgirt Bulvarı'nın, bu bulvar üzerinde yer alan 5 adet köprünün, 3 alt geçidin, 1 yaya üst geçidinin, çevre düzenlemelerinin tüm Ankaralılara, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

MELİH GÖKÇEK'E TEŞEKKÜR
Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni, Başkan Melih Gökçek'i ve tüm emeği geçenleri tebrik eden Başbakan Erdoğan, "Bulvarın ODTÜ'den geçen bölümüne engel olmak için ortaya konan şiddeti, vandallığı, çirkinliği tüm Ankara ile tüm Türkiye ile birlikte biz de gördük, takip ettik. Milletimiz bunları gayet iyi biliyor. İnşaat aşamasında yeri değiştirilen birkaç ağacı bahane ederek, engellemeye çalıştıkları 1071 Malazgirt Bulvarı'na ne kadar ağaç dikildi biliyor musunuz?" diye konuştu.

"KİM ÇEVRECİ?"

Bulvara dikilen ağaç sayısı hakkında da bilgi veren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Yolun refüjlerine ve çevresine 105 bin çalı, yüz 77 bin çiçek, 75 bin metrekare çimen, bin 22 adet 15- 25 yaş arası ıhlamur ağacı, 3 bin 105 adet büyük boylu sedir, karaçam, köknar, mavi latif türü ağaç dikildi. Şimdi soruyorum; kim çevreci, bu gençler aldanmış, bu gençler aldatılmış, bu gençler farklı gözlükler ile dünyaya bakıyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1071 Malazgirt Bulvarı hayırlı olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN