'Engel Sen Olma' Projesi

Giriş Tarihi: 27.2.2014

Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri, yaşadıkları kentteki engelli insanlara yardım amacıyla çeşitli kampanyalar düzenliyor

Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi'nden bir grup öğrenci, engelli bireylerin kent yaşamında yaşadığı sorunlara ellerinden geldiğince destek olabilmek amacıyla bir kampanya başlattı. Engelli araç park yerlerinin kullanımıyla ilgili farkındalığı arttırmak isteyen lise öğrencileri, uygulamanın ilk adımını da kendi okullarında attı.

HEDEF BENZİN İSTASYONLARI

Kampanya kapsamında Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi bahçesine engelli park alanı işareti çizen öğrenciler, hazırladıkları afiş ve broşürleri de sürücülerin sıklıkla uğradığı benzin istasyonu, sıfır ve ikinci el araç satan galeri firmalarına dağıttı. Öğrenciler, engelli araç park yerlerinin gerçek sahipleri tarafından kullanılmasını sağlamak ve toplumun bu konu üzerine dikkatini çekmeye çalışıyor.

SOSYAL MEDYAYI DA KULLANIYORLAR
Öğrenciler, daha fazla insana ulaşmak amacıyla sosyal medyayı da etkin olarak kullanıyor. Kampanyanın geniş kitleler tarafından desteklenmesi için ünlü isimlerle de twitter ve facebook üzerinden bağlantıya geçen öğrenciler, ulusal televizyon kanallarında ve radyolarda gerçekleştirilen programlara da katılıyor. Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri yaptıkları çalışmaları "www.engelsenolma.com" adresinden herkese duyurmaya çalışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Engel Sen Olma' Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN