Bulvar açıldı trafik rahatladı

Büyükşehir Belediyesi tarafından dört ayda tamamlanan 1071 Malazgirt Bulvarı açıldı, Başkent trafiği rahat bir nefes aldı

Giriş Tarihi: 28.2.2014
Kamuoyunda ODTÜ Yolu olarak bilinen ve yapımı tartışmalara neden olan 1071 Malazgirt Bulvarı açıldı, trafik rahatladı. Büyükşehir Belediyesi'nce yapımı 4 ayda tamamlanan ve açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen 1071 Malazgirt Bulvarı Eskişehir ve Konya Yolu üzerindeki trafik yoğunluğunu büyük oranda azalttı.

"3 GÜNDÜR RAHAT"

Başkent trafiğini rahatlatmak amacıyla yapımına başlanan 1071 Malazgirt Bulvarı açıldı. Bulvarın açılmasının ardından Anadolu Bulvarı, Eskişehir ve Konya Yolu üzerinde trafik yoğunluğu azaldı. Yeni bulvarın, özellikle sabah ve akşam saatlerinde kilitlenen Eskişehir ve Konya Yolu üzerinde etkili olduğunu söyleyen sürücüler, "Eskişehir Yolu-Kızılay istikametinde ve Konya Yolu-Balgat dönüşünde üç gündür rahatlama var" dedi.

"KOLAYLIK SAĞLADI"

Bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen 4 kilometrelik 1071 Malazgirt Bulvarı, 4 gidiş 4 de geliş olmak üzere 8 şeritten oluşuyor. Bulvarın Ankaralılar'a büyük kolaylık sağladığını söyleyen sürücüler, "Bulvar sayesinde Anadolu ve Ankara Bulvarı, İstanbul ve Konya Yolu, Balgat, Çiğdem Mahallesi ve Çukurambar bölgelerine bağlanmak da mümkün oldu" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulvar açıldı trafik rahatladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN