Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman BEKAR: Yayını bırak Platini'nin oyununa bak!

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Futbolumuzun patronu TFF, Lig TV'yi almak için harekete geçmiş. İlk duyduğumda inanmadım ama sonra bir iki dostla yaptığım telefon görüşmelerinde de aynı konuyu işitince konunun ciddi olduğunu anladım.
İlk aklıma gelen soru 'Futbolumuzu yönetemeyen TFF, nasıl olacak da yayıncılık yapacak.' İmkanı ve parası olan herkes yayıncılık yapabilir ancak bunu hakkıyla yapabilir mi?
Futbol Federasyonu ligin hem sahibi olarak bunu satacak hem de yayıncı olarak ihale yarışına girecek. İhalede fiyatı arttırmak için provakasyon mu yapacak, yoksa bastırıp parayı ihaleyi mi alacak? Şimdi burada şöyle bir paradoks ortaya çıkıyor. Gelirlerinin büyük bir kısmını yayıncı kuruluştan karşılayan TFF, ihaleyi kazandığında bu parayı nereden bulup havuza koyacak?
Düne kadar maçlarının yayınından para alan kulüpler yoksa bunun için artık para mı ödeyecekler? Yine gelirlerinin büyük kısmını yayın haklarından gelen kulüpler bu işe ne diyecek.
Futbolumuzda birkaç yıldır süregelen kaos ortamı bitsin diye bakarken nur topu gibi yani bir sorunumuz mu olacak? Maçlara uygulanacak sansürü falan saymıyorum bile. Diğer sıkıntılara hiç değinmiyorum.
En başından kokmuş bu projede bizim görmediğimiz bir kamu yararı varsa TFF bunu açıklasın. Gelelim futbolumuzla alakalı diğer konuya.
Önceki gün internet sitelerine "TFF'den müjde" diye bir haber düştü.
Heyecanla açıp okuduğumuzda 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı final ve final maçlarının Türkiye'ye verilme ihtimalinin yüksek olduğu anlatılıyordu.
Tabi sonradan düzeltilen ve genişletilen haberlerde bu algı yerine beklenti dolu cümleler vardı. Sanırım arada bir iletişim hatası oldu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Platini ile görüşmüş ve son 3 maç için destek almış.
Sanki yeni bir habermiş gibi müjdelerle süslenen bu haber bilmem kaç yıldır var zaten. Hatta bu süreçte sürekli olarak Platini'nin iki yüzlülüklerini yaşamadık mı? 2020 Olimpiyatları'na ve Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olduğumuzda Avrupa futbolunun patronu Platini, iki adaylığa olmasa bile bir tanesine destek vereceğini açıklamıştı.
Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliğimize kesin gözüyle bakılırken, UEFA elemeleri farklı ülkelerde oynatmak gibi bir karara imza attı. Olimpiyat sürecinde ise Mr. Platini yine ortalarda yoktu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: Yayını bırak Platini'nin oyununa bak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN