Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus Bilim ve Kültür Merkezi açıldı

TBMM Başkanı Çiçek ve Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Narışkin, Rus Bilim ve Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Ankara'daki Rus Bilim ve Kültür Merkezi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin tarafından hizmete açıldı. Çiçek, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her alanda gelişmesinin sadece iki ülkenin yararına olmadığını, barışa, huzura ve istikrara da katkı sağlayacak çok önemli ve anlamlı ilişkiler olduğunu belirtti.

"BÖLGENİN KİLİT ÜLKESİ"
Türkiye ile Rusya'nın, Avrasya coğrafyasının iki önemli ülkesi olduğunu vurgulayan Çiçek, "İki ülke arasındaki ilişikler ne kadar sıklaşır ve derinleşirse bölgede barışın tesisi ve istikrarın sürdürülmesi bakımından önem arz etmektedir. Bizim açımızdan Rusya Federasyonu bölgenin kilit ülkesidir, en önemli ülkesidir" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR YERİ VAR
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin de kültür merkezinin açılışından memnuniyet duyduklarını söyledi. Merkezin, Rus kültürü için önemli bir yeri olduğunu ifade eden Narışkin, kültür merkezinin Rusya'ya, Rusçaya ve Rus kültürüne açılan yeni bir pencere olacağını kaydetti. Narışkin, "Bu merkezdeki herkes Rus kültürüyle tanışabilecek, yeni arkadaş ve meslektaş bulma fırsatı yakalayacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus Bilim ve Kültür Merkezi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN