Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da her yol vatandaşa çıkıyor

Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçede yer alan 108 mahallede imar planı ve yol profili düzenlenmiş yerlerin yol açım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 3.3.2014 15:53
Ekipler, vatandaşların memnuniyeti göz önünde tutularak yapılan çalışmalarda yer tespitleri yapılan incelemeler sonucu sorunsuz bölge konumunda bulunan yerlerde iş planı gereği yol açım çalışmalarını sürdürürken, son olarak Seyranbağları, Mürsel Uluç, Keklikpınarı, İlker ve Öveçler Mahalleleri'nde çalışmalarını tamamladı.
Bölgelerde yol açım çalışmalarının yanı sıra bozulan yollarda ve gecekonduların yoğun olduğu bölgelerde malzemeli bakım çalışmalarını da planlar doğrultusunda gerçekleştiren ekipler, boş alanlarda ve gecekondularda oluşan moloz yığınlarını da çevre düzenlemesi çerçevesinde temizliyor.

İKİ AYDA 2,5 KM YENİ YOL AÇILDI

Çankayalı vatandaşların sorunsuz şekilde yaşayabilmeleri için özverili biçimde çalışmalarına devam eden ekipler, dozer, silindir, greyder ve kamyondan oluşan ekipmanlarla 2014 yılının ilk 2 aylık biriminde 2,5 kilometre yeni yol açtı. Yeni imar alan ve yapılaşması devam eden bölgelerde yol açım çalışmasını bitiren ekipler hiç vakit kaybetmeden kaldırım ve asfalt çalışmasını da yolun bölgesel konumuna uygun hale getiriyor.

ÇAYYOLU-ÜMİTKÖY FİZİBİLİTESİ TAMAM

Mart ayının sonunda yapılacak yerel seçimlerin ardından Yenimahalle ilçesinden Çankaya'ya bağlanacak olan mahallelerdeki yollarda da incelemelerini tamamlayan ekipler, yasal olarak Çankaya'ya bağlanacak olan bölgelerdeki eksiklikleri de tamamlayacaklarının müjdesini verdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da her yol vatandaşa çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN