Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etimesgutlu seçmenin en büyük derdi ulaşım

Yerel seçimler öncesi nabzını tuttuğumuz Etimesgutlu seçmen, ilçedeki en büyük sorunlarının ulaşım ve yol olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Sabah Ankara, yaklaşan yerel seçimler öncesi, Başkent'in ilçelerinde vatandaşın nabzını tutmaya başladı. Kısa süre sonra sandık başına gidecek olan seçmenin, yaşadığı ilçenin sorunlarına getirdiği çözüm önerilerini bu sayfalarda okuyacaksınız. İlk ilçe Etimesgut… Görüştüğümüz ilçe sakinlerinden Mehmet Salihoğlu, en büyük sorunlarının ulaşım ve yol olduğunu söyledi.

1 EKMEK FABRİKASI YOLU ÇOK ÖNEMLİ
İlçenin pek çok sorunu olduğunu söyleyen Etimesgut sakinlerinden Mehmet Salihoğlu, ekmek fabrikası ve Asker Hastanesi arasına en kısa zamanda bir yol açılması gerektiğini ifade ederek yüzme havuzu, hanımlar lokali, fidan dikimi gibi isteklerini sıraladı. Salihoğlu, Etimesgut'tan İsmetköy'e tren hattı bağlantısı yapılmamasından şikayetçi oldu.

2 OTOPARK SAYISI İLÇE İÇİN YETERLİ DEĞİL
Hanımlar Lokali yapılması gerektiğini de dile getiren Salihoğlu, "Ana caddelerimizde engelli ve bebek arabalarının geçebileceği alanlar mevcut değil. Bu eksikler giderilmeli. İlçedeki otopark sayısının da yeterli sayıya ulaşması dileğini aktaran Salihoğlu, "Seçilecek belediye başkanının sadece seçim döneminde değil her zaman aramızda olmasını istiyoruz" dedi.

'MEZARLIK BAKIMSIZ'
Etimesgut'ta yaşayan vatandaşlardan Mehmet Kavaklı ise bölgedeki mezarlığın çok kötü durumda olduğunu kaydetti. Kavaklı, "Ölüsüne saygısı olmayan, insanların dirisine saygı gösterir mi? Bir an önce ilgilenilmeli. Yollarımız da çok bakımsız. Ayrıca bölgemizde sağlık ocağı çok az. Yeni başkanın gündeminde bunlar olmalı" diye konuştu

'DEVLET HASTANESİ YOK'
Mustafa Kızıltepe de mevcut Enver Demirel'in başarılı işlere imza attığını, çevre ile ilgilendiğini ancak pek çok büyük soruna çözüm bulunamadığını kaydetti. Kızıltepe, merkeze uzak olan ilçede tam teşekküllü bir Devlet Hastanesi olmadığını ve bu nedenle büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi. İlçe sakinlerinden Harun Kahraman ise temiz bir ilçe beklentisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgutlu seçmenin en büyük derdi ulaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN