Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Bu sistem Amerika'da bile yok

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk sağlık sisteminde özel-kamu ayrımı yapılmadığını anlatarak, "Bu sistem Amerika'da bile yok" dedi

Memorial Ankara Hastanesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete girdi. Başbakan Erdoğan, hastanenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Bu modern hastaneyi Ankara'ya kazandıran Memorial sağlık grubunu kutluyorum" dedi. Hastanede görev yapacak personele başarı dileyen Erdoğan, "Ankara hastanesi, grubun 10. hastanesi olarak hizmete giriyor" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olarak uzun yıllardır hizmet veren hastane zincirinin dünya standartlarında hizmetiyle daima kendi alanında öncü olduğunu vurguladı.

"BİZ BAŞARDIK"
Türkiye'nin geçtiğimiz 12 yılda sağlık alanında yaşadığı büyük dönüşümün özel sektördeki en çarpıcı örneklerinden biri olarak Memorial'ı görüyoruz" diyen Erdoğan, bu hastanenin dünyanın birçok ülkesinden hasta kabul ettiğine dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, Türkiye'deki sistemin Amerika'da bile olmadığını iddia ederek şöyle konuştu: "ABD bizim sistemimizi başaramadı. Kendi vatandaşına, bizim verdiğimiz sağlık hizmetini bu şekilde veremiyor. Sayın Obama değişiklik, reform yapmak istedi, başaramadı. Ama biz başardık. Biz sağlıkta özel sektör, kamu ayırımı yapmıyoruz, bizim için esas olan insanımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmesidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Bu sistem Amerika'da bile yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN