Mesut Akgül seçim beyannamesini açıkladı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, seçim beyannamesini açıklayarak hazırladıkları projeleri tanıttı. İlçenin çehresini değiştireceklerini söyleyen Akgül, "Mamak yıldız olacak" dedi

Giriş Tarihi: 6.3.2014
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde düzenlediği toplantıda, ilçede hayata geçireceği projelerini açıkladı. "Yeni Türkiye, Yeni Mamak" sloganıyla Mamak'ın çehresini değiştirdiklerini söyleyen Akgül, "2009'da vadettiğimiz tüm projeleri hayata geçirdik. Yeni projelerle Mamak'ın çehresini değiştireceğiz" dedi.

"ŞEHİR PARKI" YAPILACAK

Toplantıda AK Parti Ankara milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Yeni yatırım projeleriyle vatandaşların karşısına çıkan Akgül, Üreğil Devlet Ormanı ve Mamak Şehir Parkı projesiyle yaklaşık 1 milyon 200 bin metrekare alana mesire alanları, mini hayvanat bahçesi ve dinlenme alanları oluşturacaklarını söyledi. Kıbrıs Kanyonu ve Mesire Alanı projesini hizmete sunacaklarını anlatan Akgül, Kartaltepe Kent Park ve Tarihi Doku projesiyle Ankara tarihine özgü evler inşa edeceklerini, Ali Kuşçu Uzay Bilimleri Merkezi ile ilçeye gökbilimi merkezi kuracaklarını sözlerine ekledi.

AŞTİ MAMAK'A TAŞINACAK
Kentsel dönüşüm projelerine devam edileceğini ve Mamak'ın artık gecekonduyla anılmayacağını vurgulayan Mesut Akgül, "Samsun Yolu üzerine Mamak Şehir Hastanesi'ni yapacağız. Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali, yeni dönemde Mamak'a taşınacak. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Yenimamak-Kızılay teleferik hattını hayata geçireceğiz. Başkent Ray Hızlı Tren çalışması sayesinde Samsun Yolu ve Kayaş istikametindeki mahallerimiz birer metro istasyonuna kavuşacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesut Akgül seçim beyannamesini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN