Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yavaş gardaş yavaş'

Giriş Tarihi: 10.3.2014

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı protesto eden Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası üyeleri ile partililer arasında arbede yaşandı

Ankara Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası üyeleri, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı protesto etmek için Yavaş'ın Konya Yolu'ndaki seçim ofisinin karşısında toplandı. Özel halk otobüsleri esnafı hakkında söylediği söz dolayısıyla Yavaş'ı protesto etmek isteyen şoförlerle partililer ve Yavaş'ın taraftarları arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay yerinde görev yapan Beyaz TV muhabiri Gencay Ünal, Mansur Yavaş'ın korumaları olduğu iddia edilen bir kişi tarafından yumruklandı.

YUMRUK ATMAK DEMOKRATİK HAK

Yavaş'ın korumalarının, görevini yapmak isteyen muhabiri engellemeye çalıştığı iddia edildi. Küfürlerin havada uçuştuğu sırada bir kişi, otobüs esnafıyla röportaj yapan Gencay'a yumruk attı. Saldırgan, Yavaş'ın ekibinde bulunan ve hepsinin üzerinde "Mansur Yavaş" yazılı olan sarı yağmurluklu kişilerin arasında kayboldu. Meydana gelen arbede sonrası Yavaş'ın ekibindeki bir kişi yumruklu saldırının "demokratik hak" olduğunu savundu.

MEDYA-İŞ'TEN YUMRUĞA KINAMA

Görevi sırasında darp edilen muhabire yapılan saldırıya basın meslek örgütleri de tepki gösterdi. Medya-İş Genel Başkanı Gürsel Eser, özel halk otobüsçülerinin CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş'ın seçim ofisinin karşısında yaptıkları basın açıklamasını takip eden muhabirin darp edilmesini kınadı.

SEÇİM OTOBÜSÜ KÖPRÜYE SIKIŞTI
Öte yandan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın seçim otobüsü Sıhhiye köprüsüne takıldı. Çevredeki vatandaşların, otobüsün üzerindeki sloganı kullanarak parti otobüsünün sürücüsüne, "Yavaş Gardaşım Yavaş. Görmüyor musun?" diye bağırması dikkat çekti.

'CHP YUMRUĞU'
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül de kendisini protesto eden bir vatandaşı yumruklamıştı. İstanbul Feshane'de düzenlenen Trabzon Günleri'ne katılan Sarıgül, konuşmasında AK Parti'yi ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ı hedef alınca vatandaşlarca protesto edilmiş ve yuhalanmıştı. Protestolar nedeniyle konuşmasına son veren Sarıgül, gergin bir şekilde kürsüden inmiş, çıkışta kendisini protesto eden bir vatandaşa yumrukla karşılık vermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yavaş gardaş yavaş'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN