Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Bahçeşehir Koleji 'Güvenli Okul'

Öğrencilerin sağlıklı gelişimi için Türkiye'de ilk kez geliştirilen "Güvenli Okul" projesi, Bahçeşehir Koleji'nde uygulamaya geçti

Giriş Tarihi: 11.3.2014
Yapılan değerlendirmeler sonrasında "Güvenli Okul" olarak akredite edilen Ankara Bahçeşehir Koleji'nde Güvenli Okul Konferansı gerçekleştirildi. Konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ve New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Şirin katıldı.

Dünya okulu modeli

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Yücel açılış konuşmasında, ülkenin en büyük gücü olan gençlerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için vizyonerlikyapmaya çalıştıklarını belirtti. Yücel, "Dünya Okulu modelini kendi okullarımızla Türkiye'ye yaymak istiyoruz.

Türkiye'deki okullar güvenli
Enver Yücel, "Amerika'daki liselerin durumunda olmayı ülke olarak istemiyoruz" diyerek Amerika'daki okullarla Türkiye'deki okullar karşılaştırıldığında, Türkiye'deki okullar daha güvenli" düşüncesini paylaştı. Güvenli Okul Konferansı New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Şirin'in "Pozitif Okul İklimi Nedir? Nasıl Geliştirilir?" sunumuyla devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Bahçeşehir Koleji 'Güvenli Okul'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN