Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak parti gümbür gümbür

Ankara için yapılan son yerel seçim anketinde AK Parti, birçok kritik ilçede açık ara önde. ORC'nin anketine göre seçmenlerin tercihlerinde çok küçük değişimler yaşandığı gözlendi

ORC Araştırma Şirketi tarafından Ankara için yapılan son yerel seçim anketi, yerel seçimlere 17 gün kala muhtemel sonuçları ortaya koydu. Seçimin çekişmeli geçmesinin beklendiği ilçeler Yenimahalle ve Etimesgut'ta da öne geçen AK Parti, Çankaya'da ise bir önceki ankete göre oylarını yükseltmeyi başardı.

KRİTİK İLÇE LER DE AK PARTİ ÖNDE

ORC Araştırma Şirketi'nin son anketinde başa baş görünen ilçelerde AK Parti zirvedeki yerini korudu. Ankete göre AK Parti Etimesgut'ta yüzde 37.2 oy alırken, MHP'nin oy oranı yüzde 36'da kaldı. Bir diğer kritik ilçe olan Yenimahalle'de ise AK Parti'nin 3.4 puan farkla önde olduğu görüldü. Ankette Yenimahalle'de AK Parti yüzde 40.5 oy oranına sahipken, CHP'nin oyu ise yüzde 37.1'de kaldı.

ÇANKAYA' DA ARTIŞ VAR
Yerel seçimde nasıl bir oy tablosu çıkacağı merak konusu olan Keçiören'de de AK Parti 14 puanlık farkla önde gidiyor. ORC'nin anketine göre Keçiören'de AK Parti yüzde 34.1, BBP yüzde 19.4, CHP yüzde 18.6, MHP ise yüzde 20.8 oranında oy toplayacak. Yayınlanan son ankete göre AK Parti'nin Çankaya'daki oyu 2009 yerel seçimlerine oranla 6.5 puan artış gösterdi. AK Parti Çankaya'da yüzde 28.4 oy oranıyla ikinci parti olarak görülürken, CHP'nin oyu ise bir önceki seçime göre 7.9 puan düşerek yüzde 50.5'e geriledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak parti gümbür gümbür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN