Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'daki Ruslar buluştu

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Ankara, son günlerin en şık davetlerinden birine ev sahipliği yaptı. Başkent'te yaşayan Ruslar, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya geldi

Başkent'te yaşamını sürdüren Rus vatandaşları, 8 Mart Kadınlar Günü'nü, verdikleri şık davetle bir arada kutladı. Limak Ambassadore Otel'de düzenlenen davet, adeta şıklık yarışına sahne oldu. Ruslar, güzellikleri ve şık tercihleriyle geceye damga vurdu.

GELENEKSEL HALE GELDİ

Rus Kültür Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği geceye katılım geniş oldu. Dernek Başkanı Larissa Türkkan, eşleriyle birlikte geceye katılan davetlileri kapıda karşıladı. Örnek bir misafirperverlik sergileyen Başkan Türkcan, gece boyunca konuklarıyla tek tek ilgilenirken onların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamayı da ihmal etmedi.

ŞARKILARLA EĞLENDİLER

Davetlilerin otelin balo salonundaki yerlerini almasından ardından program başladı. Konuklar, Rusya'daki bir müzik yarışmasında ünlenen "6. His" adlı müzik grubunun şarkılarıyla eğlendi. Düzenlenen kutlamada ayrıca İngilizce ve Türkçe şarkılar da söylendi. Şarkılarla dans eden Ruslar, Ankara'da bir arada olmanın tadını çıkardı.

HEDEF DOSTLUĞU ARTIRMAK
Türkiye 'de yaşayan Ruslar arasında dayanışmayı örgütlemek, sorunların çözümlenmesine yardımcı olmak ve çeşitli kültür faaliyetleri ile Rus ve Türk halkları arasındaki dostluğu perçinlemek amacıyla kurulan derneğin "Kadınlar Günü" etkinliğine ilgi beklenenden büyük oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'daki Ruslar buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN