Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etimesgut cazibe merkezi olacak

30 Mart'a sayılı günler kala, Etimesgut'ta seçimin oldukça hareketli geçmesi bekleniyor. Yayınlanan son anketlerde AK Parti ve MHP'nin başkan adayları arasında 1-2 puanlık yüzdelik fark dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 12.3.2014
AK PARTİ ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RIZA GEZER
Anlamda hizmet etmek için aday olduğunu belirten AK Parti Etimesgut Belediye Başkan Adayı Rıza Gezer, "Bölgemizde gizli kalmış ve ihmal edilmiş birçok şey var" dedi.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
1970 Ankara doğumluyum. İlkokulu Sincan'da, Ortaöğretimimi Ankara Ticaret Lisesinde ve Yükseköğrenimimi Fatih Üniversitesinde tamamladım. Ankara da yapı sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticisiyim. Etimesgut Ahimesut mahallesinde ikamet etmekteyim. Evliyim, 2 oğlum bir de kızım var. Siyasi yaşamıma1995 yılında ilçe yönetim kurulu üyesi olarak başladım. 2001 yılında Ak Parti Kurucu Sincan İlçe Başkanı olarak başladım ve bu görevi 7 yıl boyunca sürdürdüm. Daha sonra 2009 yılında Ak Parti Ankara İl Yönetim Kuruluna seçildim. İl Başkan Yardımcısı ve Etimesgut ilçe koordinatörü olarak görev yaptım. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde ise Ak Parti'den Ankara milletvekili adayı oldum. Bugün ise siyasi, ticari ve sosyal hayattan edindiğim birikimleri, çok iyi tanıdığım, sorunlarını ve çözümlerini bilen biri olduğuma inandığım Etimesgut halkına hizmet edebilmek için Etimesgut belediye başkanlığına adayım.

30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilirseniz ilçe de ilk gerçekleştireceğiniz proje nedir?
30 Mart günü kısmet olur da biz seçilirsek öncelikli olarak Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hareket edeceğimiz bir çalışma ile İstasyon caddesindeki trafik sorunu temelden çözecek olan demiryoluna paralel alternatif yol güzergâhını hayata geçirmek olacak. Yine kent merkezimizdeki otopark sorunu için yapacağımız Kent Meydanı Projesi kapsamında yeraltında 600 araçlık bir otopark planlıyoruz. Bununla birlikte yıllardır atıl bekleyen ve yılan hikâyesine dönen Eti İş Merkezi inşaatını Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüteceğimiz bir proje ile tamamlayarak Aile Yaşam, Gençlik ve Sağlık Merkezi olarak kullanıma açacağız.

Başkan seçilirseniz ilçenize sunmayı düşündüğünüz en büyük 5 projeniz nelerdir?
Biz Etimesgut için hazırladığımız projelerimizi geçtiğimiz günlerde Etimesgut kamuoyu ile paylaştık. Bu projeleri belirlerken de Etimesgut ve Etimesgut halkının ihtiyaçlarını ön planda tuttuk. Bu nedenle bu büyük, şu küçük proje diye nitelendireceğim bir proje yok. Bazen görünürde küçük gibi görünen bir proje ihtiyaç noktasında çok büyüktür. Etimesgut halkının neye ihtiyacı varsa biz o hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olacağız.

Sizce Etimesgutlular size neden oy vermeli?
Biz Etimesgut'un sorunlarını çözmeye ve Etimesgut halkını layık olduğu hayat standartlarında bir kentte yaşam sürebilmesini sağlamaya talibiz. Bu bölgede yaşıyorum, sorunları ve çözümlerini biliyorum. Uzun yıllardır siyasetin içerisinde olmam özellikle de siyaseti hep bu bölgede yapıyor olmam sebebi ile gücümüzün yetmediği yerde hizmeti nereden ve nasıl sağlayacağım konusunda yeteri kadar tecrübeye sahibim. Etimesgut halkı teveccüh gösterir ve bize destek verirse ihtiyaç duyduğu hizmetlere daha kısa sürede ulaşacaktır. Bu da Etimesgut halkına sizin aracılığınızla buradan verdiğim bir taahhüdümdür.

Mahalleleri dolaşıp vatandaşlarla sohbet ettiğinizde adaylığınıza gelen tepkiler nasıl?
Etimesgut halkının tarafımıza gösterdiği teveccühten son derece mutluyum. Buradan yine sizin aracılığınız ile halkımıza bize gösterdikleri sıcak ilgiden ve teveccühlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımız bizim niyetimizi görmüş, derdine derman olacağımızdan emin ve bizi sahiplenmiş. Biz de bize bunu hissettiren Etimesgut halkına layık olabilmek adına çok daha gayretli bir şekilde çalışıyoruz.

İlçede yer alan esnafa özel projeleriniz var mı? Kısaca bahseder misiniz?
Etimesgut'ta faaliyet gösteren esnafımızın sorunlarının farkındayız. Özellikle kent merkezi için ürettiğimiz projelerde esnafımızı rahatlatabilecek, iş potansiyeline katkı sağlayabilecek noktaları ön planda tutuyoruz. Bugün itibari ile nüfusu 500 bine yaklaşmış olan ve Ankara'nın en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan Etimesgut'ta bugüne kadar ihmal edilen esnafımızın sorunları çözebilmek için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bölgemizde gizli kalmış ve ihmal edilmiş birçok şey var. Bunları örnekleyecek olursak, kentimizin etrafında 4 tane üniversite var. Ancak burada okuyan öğrencilerimiz bugüne kadar Etimesgut'a çekilemedi. Biz öğrencilerimiz için kentimizi bir cazibe merkezi haline getirerek esnafımıza katkı sağlamak için çalışacağız. Bunun yanı sıra bölgemizde bulunan Ahi Mesut, Ahi Elvan ve Emir Yaman hazretlerinin kabirlerini türbeye dönüştürerek hem tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Bu vesile ile bölgemizde inanç turizmin gelişmesinin önü açacağız ve bölgedeki esnafımıza bu yönde de bir ekonomik katkı sağlayacağız. Biz sık sık esnaflarımızla ve esnaf odalarımızla da bir araya gelerek sorunlarının çözümleri noktasında ortak hareket edeceğiz.

MHP ETİME SGUT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ENVER DEMİREL
Başkanlığı görevini üstlenen MHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel, ilçede görevlerinin henüz bitmediğini belirterek yeni dönem projelerini anlattı

Kendinizi tanıtır mısınız? Yeniden belediye başkanı olma fikri sizde nasıl oluştu?
1961 yılında Etimesgut'ta doğdum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Asıl mesleğim serbest muhasebecilik. 1995-1999 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Etimesgut belediye başkanlığına seçildim. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde tekrar Belediye Başkan Adayı oldum. Bir önceki seçime göre oylarımı artırmama rağmen, yeni kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi rüzgarına karşı seçimi kaybettim. 2004 yılından itibaren Parti Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı bünyesinde mahalli idarelerle ilgili çeşitli çalışmalarda bulundum. 2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevine seçildim. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde, yeniden belediye başkan adayı oldum ve 5 yıl önce kaybettiğim AKP'li başkana karşı seçimi kazandım. 30 Mart 2014 seçimlerinde, MHP'den tekrar aday gösterildim. Siyasetin millete hizmet için çok önemli bir araç olduğunu düşünüyorum. Belediye başkanı olmak gibi bir planım yoktu. Ancak milletime hizmet etmek idealimdir. Bu idealimi gerçekleştirmem, belediye başkanlığı görevi ile nasip oldu. Allah'a hamdolsun, bizlere tevdi edilen görevleri layıkı ile yerine getirmeye çalışmanın çabası içerisindeyiz.

30 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilirseniz ilçede ilk gerçekleştireceğiniz proje nedir?
Yeni hizmet dönemimizde Etimesgut'un geneline hitap edecek, toplumu tamamen kucaklayacak hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Eğer nasip olursa, yeni dönemde çözeceğimiz ve çözmek zorunda olduğumuz ilk sorun, Et-Park adıyla bilinen, yaklaşık 100 bin metrekarelik bir inşaatımız var. Geçen 5 yıllık dönemde üzerinde çok çalışmamıza, çok çabalamamıza, rağmen biraz da sanırım siyasi nedenlerle, bizim dışımızdaki ilgili siyasilerin toplum adına gerekli sorumluluğu almamaları dolayısıyla çözümü seçim sonrasına kalan Eti-Park konusu olacaktır. Sorun olarak gördüğümüz bu konuyu, seçimin hemen ardından öncelikle ele alıp, şehrimize ve insanımıza en fazla faydayı sağlayacağına inandığımız, hastane veya üniversiteye dönüştürecek çalışmayı, hayırlısı ile sonuçlandırmak olacaktır.

Başkan seçilirseniz ilçenize sunmayı düşündüğünüz en büyük 5 projeniz nedir?
Yeni hizmet dönemimizde Etimesgut'umuz için çok güzel projeler hazırladık. Büyük bir engelliler köyü kuracağız. Bunun altyapısını oluşturduk. Engellilerin hayatına artı değer sağlayacak büyük bir proje olacak. İçerisinde rehabilitasyon merkezi, spor merkezi, yüzme havuzu, oyun ve eğlence alanları, eğitim birimleri, geçici konaklama sağlayacak misafirhane gibi bir çok ünite yer alacak. Bu dönem açtığımız Göktürk Aile Yaşam Merkezi'nin bir benzerini, Elvankent bölgemize kuracağız. Bu merkezde toplantı ve spor salonları, güzellik merkezi, kapalı yüzme havuzu gibi donatılar yer alacak. İlçemizde kapalı bir spor salonuna ihtiyaç var. Amatör ve profesyonel sporcularımızın, okul takımlarımızın antrenman ve müsabaka yapabilecekleri bir spor salonumuz maalesef yok. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, ülkemizin 5-10 bin nüfuslu ilçelerine bile kapalı spor salonları inşa etmiş, ancak 500 bin nüfuslu bizim ilçemize bu yatırımı yapmamıştır. Halkımızın ihtiyacı olan bu hizmeti de belediye olarak biz üstleneceğiz. İlçemize, en az 5 bin kişi seyirci kapasiteli bir kapalı spor salonu ile donatılarından oluşan bir spor kompleksi inşa etmeyi planlamış bulunuyoruz. 5 yıldır devam ettirdiğimiz sosyal ve kültürel projelerimize yenilerini ekleyeceğiz. Yeni hizmet dönemimizde aile sorunlarının çözümü ve şiddet gören kadınlarımızın korunmasına yönelik Kadın Sığınma Evi kuracağız. Proje kapsamında psikolojik ve rehberlik hizmetleri, vatandaşlarımızın hukuki sorunlarının çözümüne ilişkin danışmanlık, hobi ve meslek kursları gibi çeşitli hizmetleri sunacağız. Yine diğer bir sosyal projemiz Eti-Kart olacak. Gerçek ihtiyaç sahiplerimize Eti-Kart vereceğiz. Vatandaşlarımız Eti-Kart'la istedikleri yerden, ihtiyaçlarına göre alışveriş yapabilecekler. Bu dönem hizmete açtığımız emekli konaklarımızın sayısını artırarak ilçemiz geneline yaygınlaştıracağız. Çocuklarımız için de gündüz bakımevleri ve kreşler açıyoruz. Kreşlerimizi de ilçe geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etimesgut cazibe merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN