Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanserli çocuklara bez ve malzeme

Giriş Tarihi: 16.3.2014

HASVAK Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı, Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Onkoloji Bölümü'ndeki hasta çocukların çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı

Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Onkoloji Bölümü'nü ziyaret eden HASVAK Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı'nın genç üyeleri, toplanan bağışlarla hasta çocukların çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı. HASVAK, hastaneye 2 bin 500 adet çocuk bezi ve oyuncak hediye etti. HASVAK Genel Başkanı Engin Öztürk, "Onlara yardım etmek bizim görevimiz ve varlık amacımızdır" diye konuştu.

GENÇ ÜYELER HEVESLİ
Fahri yardımlarını 40 yıldır sürdürdüklerini belirten Öztürk, "Vakfımızın genç üyeleri hevesle çalışıyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Hem kendilerine hem de ülkeye yararları dokunuyor" diye konuştu. Bağışlanan malzemeleri HASVAK Gençlik Kolu Başkanı Pınar Canalp, Gençlik Kolu üyeleri Ahmet Altuntaş, Halide Tonga, Yazgülü Güvercin, HASVAK Kanser Grubu Başkanı Vasfiye Ulutaş, HASVAK Kermes Kolu Başkanı Tülay Ulusoy ve HASVAK Sosyal Proje Grubu üyesi Sadakat Canalp teslim etti. Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Nurullah Okumuş ve Çocuk Onkoloji Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Gürses Şahin de HASVAK'a bu önemli bağışı için teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserli çocuklara bez ve malzeme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN