Ostim'deki açık oto pazarı Esenboğa'ya taşınacak

OSTİM'deki açık oto pazarı, Esenboğa Havalimanı Yolu'ndaki Otonomi arazisine 2 ay içinde taşınacak

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Başkent Otomotivcileri Derneği Başkan Yardımcısı Niyazi Berktaş, OSTİM'de yeni bir AVM inşaatının başladığını, açık oto pazarının kurulduğu arazinin bir kısmının da bu inşaatın alanı içinde kaldığını bildirdi. Arazinin küçülmesiyle açık oto pazarının ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini kaydeden Berktaş, Otonomi arazisi üzerinde 80 bin metrekare alan ayırarak, 2015 yılı üçüncü çeyreği beklenmeden açık oto pazarının hemen taşınması kararı aldıklarını söyledi.

"KALDIRIMDA YÜRÜNMÜYOR"
Alanın daralması nedeniyle açık oto pazarında yer bulamayan satıcıların araçlarını sergilemek için Anadolu Bulvarı'nı ya da ara sokakları kullanmak zorunda kaldığını ifade eden Berktaş, "Kaldırımlar sergilenen araçlarla işgal ediliyor. İnsanlar kaldırımda yürüyemiyor. Sergilenen otomobillere bakan müşteriler, sık sık hızla giden araçlarla burun buruna kalıyorlar" dedi.

5 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM OLANAĞI
375 bin metrekarelik bir alanda kurulan Otonomi kapsamında 490 showroom, 25 ticari işletme ve 68 ofisten oluşan meydan ticaret ve ofis blokları, 13 teknik servis ile 10 oto plaza yer alacak. Otonomi, sektörel kuruluşların yanı sıra AVM, otel-kongre merkezi, cafe-restaurantlar, bankalar, noter, trafik tescil bürosu ile kuru temizlemeden kırtasiyesine kadar, camii ve diğer yaşam alanlarıyla bir mikro şehir olarak kurulması tasarlanıyor. Yaklaşık 750 milyon liralık yatırımın hedeflendiği Otonomi, 5 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ostim'deki açık oto pazarı Esenboğa'ya taşınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN