Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alparslan: Millet oyunu bozacak

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, milletin, geçmişte yaşadığı acı tecrübelerle oynanan oyunu gördüğünü, tezgahların sandıkta bozulacağını söyledi

Giriş Tarihi: 19.3.2014
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Alparslan, "Millet, bu acı tecrübeleri ve yapılmak istenenleri gördü ve bunlar deşifre oldu. Böylece yapılmak istenenler boşa çıktı. Artık sandıktan kurtulma ve kaçma imkanları kalmadığı anlaşılınca, bu sefer de seçim gününe, sandıklara yöneliyorlar. İnşallah ondan da umduklarını bulamayacaklar" dedi.

"SOKAK YERİNE SANDIK"
Hesabı olanların sokağa çıkmak yerine sandığa gitmesi gerektiğini belirten Murat Alparslan, "Bu millet geçmişte çok ağır bedeller ödedi, çok acı tecrübeler yaşadı. 27 Mayısları, 781 muhtırasını, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı, 27 Nisan e muhtırasını gördü. Hep demokrasiden, millet iradesinden, sandıktan çekinen, bir şekilde millet iradesini sandık dışı yollarla elde etme gayreti içerisinde bulunan farklı güç dengeleriyle karşı karşıya kaldık" diyerek düşüncelerini ifade etti.

"SEÇİM MANİPÜLE EDİLEBİLİR"
Gezi eylemleri, sonrasında ODTÜ olayları ve yargı üzerinde yapılmaya çalışılan operasyonlarla sandığa gitmeden millet iradesinin zorla ele geçirilmeye çabalandığını ifade eden Alparslan, "Bugünlerde de mayıs ayında bir şekilde yaralanmayla komada bulunan çocuk yaştaki bir vatandaşımızın ölümü üzerinden bir takım bahaneler üreterek, onun vefatını siyasi ranta çevirerek, sokakları caddeleri terörize ederek, meşru hükümetin, meclisin bir şekilde itibarını zedelemek ve yaklaşan seçimleri bir şekilde manipüle etmek suretiyle seçim sonuçlarına etki etme gayretlerini gördük" şeklinde konuştu.

'YOLSUZLUK' SENARYOSU
Yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin de konuşan Alparslan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar ciddi bir senaryo. Algı yönetimiyle ilgili operasyonlar yapılıyor. Ayakkabı kutusu, para sayma makineleri, kasa ve bir takım nakit paralar. Bunlar üzerinden bir algı oluşturarak, AK Parti'nin kurulduğu günden itibaren yolsuzluk, yasak ve yoksullukla mücadelesinde en önemli saydığı, isminden de anlaşıldığı gibi, ak olma, temiz olma ve saf siyaset üretme, yolsuzlukla mücadele etme konusunda en belirgin özelliğini zedelemeye çalışmaya yönelik bir takım eylemler bunlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alparslan: Millet oyunu bozacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN