Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da seçim heyecanı dorukta

CHP'nin kesin gözüyle baktığı Çankaya'da, AK Parti Adayı Barış Aydın'ın projeleri yarışı hızlandırdı. DSP adayı da yarıştan kopmadı

Giriş Tarihi: 24.3.2014
Yerel seçimlere sayılı günler kala, Türkiye'nin en yüksek seçmen sayısına sahip ilçesi Çankaya'da adaylar projelerini anlatma çalışmalarına hız verdi. 25 yıldır sosyal demokrat belediye başkanları tarafından yönetilen ve CHP'nin kesin gözüyle baktığı Çankaya'da, AK Parti Adayı Barış Aydın'ın bütünleştirici mesajları ve çarpıcı projeleri yarışı hızlandırdı.

BAŞARI GETİRECEK PROJELER

14 siyasi parti ve 1 bağımsız aday ile başlayan yarışta seçim öncesi anketlerine göre AK Parti Adayı Barış Aydın, CHP Adayı Alper Taşdelen, DSP Adayı Bekir Ödemiş ve MHP Adayı Sadık Aslan öne çıkan isimler. Adayların tümü seçmenin karşısına, ekonomik, bürokratik ve sosyal anlamda Başkent'in en önemli ilçesi olan Çankaya'da başarı sağlayabilecekleri projelerle çıktı.

KISKANDIRACAK KAMPANYA
Alevi bir baba ile Sünni bir annenin çocuğu olan Barış Aydın, "Çankaya'da Değişime İzin Ver" sloganıyla girdiği seçim yarışında, ABD'deki seçim kampanyalarını kıskandıracak bir lansman ile projelerini duyurdu. Başarılı işadamı kimliğini, belediye başkanlığında da sürdürmeye kararlı gözüken Aydın'ın projeleri Londra, Paris gibi Avrupa'nın modern kentlerinde yürütülen projelerle benzerlik taşıyor.

İSİKLET OTOBANLARI GELİYOR
Örneğin, bisiklet otobanları şu an Londra'nın gündeminde. Aydın'ın hayata geçireceği bisiklet otobanı projesi, Cebeci'den Yaşamkent'e kadar uzanacak 17 kilometrelik kapalı tüp tasarımıyla Ankaralılar'a ucuz ulaşım imkânı sunacak.

BARIŞ AYDIN'IN YENİ ÇANKAYA PROJELERİ
375 bin metrekareyi kapsayan Bahçelievler düzenleme projesi, 8 bin 500 metrekarelik Kızılay Sakarya Meydan Projesi gibi kentsel iyileştirme projelerinin yanı sıra Aydın, Çankaya için 50 bin kişilik Avrupa'nın en büyük konser merkezi, Türkiye'nin en büyük plastik sanatlar merkezi gibi çok sayıda sanatsal gelişimi destekleyici proje hazırladı. Aydın ayrıca, yeşil bina sertifikalı yeni belediye binası, mahalle merkezleri ve muhtar konakları gibi Çankayalılar ile yerel yönetim arasındaki iletişimin daha başarılı sağlanmasını sağlayacak projeler, üç kuleden oluşacak sivil toplum merkezi, eğitim yardımları ile desteklenen öğrenci evleri, cemevi, kütüphane, aşevi gibi sosyal alanları barındıran Hz. Ali Külliyesi, acil servis ve rehabilitasyon merkezlerini de içerisinde bulunduran, hem hayvan dostlarına hizmet edecek hem de kent hayvanlarına yaşam alanı olacak tesisler gibi ihtiyaçlara yönelik 123 proje ile seçim yarışında.

HERKESİN BAŞKANI OLACAK

Aydın, belediye başkanı seçildiği zaman parti rozetini çıkararak herkesin başkanı olacağını ifade ediyor. Aydın, bürokratik sorunların çözülmesi için ideolojik ortaklık gerekmediğini bildirerek "Seçim sonunda kazanan partiler değil Çankaya olmalıdır" diyor.

STK GİBİ YÖNETECEK
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Yönetim Kurulu Başkanlığı'yla birlikte Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanlığı'nı da yürüten Aydın, pek çok sivil toplum kuruluşunun da üyesi. Hazırladığı projelerin yapım aşamalarını da şimdiden planlayan Aydın, Çankaya'yı da bir sivil tolum kuruluşu gibi yöneteceğini, toplumun sesine kulak vereceğini ifade ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da seçim heyecanı dorukta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN