Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Genç başkan çalışır, Çankaya kazanır'

Giriş Tarihi: 24.3.2014
2011 Genel Seçimleri'nde CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı olarak seçimlere katılan, Eski Çankaya Belediye başkanı Doğan Taşdelen'in oğlu Alper Taşdelen ise Çankaya'nın CHP'ye olan eğilimine güveniyor. "Genç başkan çalışır, Çankaya kazanır" söylemiyle seçmene ulaşan Taşdelen, dünyanın geldiği noktada hem yönetim hem de hizmet ve projeler noktasında bilgi sahibi olma şansı yakaladığını, Çankaya'nın da Avrupa kentleriyle eşit seviyede bir yaşam kalitesine sahip olması hedefiyle yola çıktıklarını belirtiyor. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunan Taşdelen, Çankaya'yı Avrupa kentlerindeki yaşam ve kalite düzeyine ulaştırmak istediklerini söylüyor.

"HAYAL KURMA İŞİ"
Kent yönetiminin "bir hayal kurma işi" olduğunu belirten Taşdelen, "Nasıl bir ilçede ve kentte yaşamak istiyorsanız o çerçevede bir strateji geliştirirsiniz. Ben de kendi stratejilerimi Çankaya'da hayata geçirmek için aday oldum" diyor. "Bana en çok oy veren ilçeye en çok hizmeti götürürüm" anlayışına karşı bir duruş sergileyen Taşdelen, belediyeciliğin şeffaf ve herkes için eşitlikçi bir yaklaşımla yapılması gerektiği inancında. Alper Taşdelen, projelerini uluslararası kredi ve hibe imkanlarından faydalanacak gerçekleştirmeyi planlıyor. Taşdelen, değişim için Çankaya Belediyesi'nin tek başına kazanılmasının yeterli olmayacağını savunarak, büyük projelerin hayata geçebilmesi için tek yolun, Ankara'da oyların CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a verilmesi olduğunu vurguluyor.

FİKRİM VAR YARIŞ MASI
Taşdelen' in yönetimde amaçladığı katılımcılığı sağlamak için hazırladığı projeler arasında vatandaşa, vergi ve harcama bütçesini takip etme fırsatı sunacak Bütçe Denetimi Projesi, Çankayalı kendi projesini üretebilsin diye "Fikrim Var" yarışmaları, Çankaya'yı ilgilendiren tüm büyük projelerin sunumlarının yapılmasıyla Çankayalılar'ın gerçeğe dönecek projeyi seçmelerinin sağlanması var.

"KURTULUŞ ANITI"
Taşdelen'in Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi sembolize edecek "Cumhuriyet Kurtuluş Anıtı", güneş enerjisi kullanımının arttırılması, geri dönüşüm kültürünün yerleştirilmesi, yeraltı çöp toplama sistemleri, parklara hayvanlar için su ve mama kapları, çocuk oyun evleri gibi projeleri de bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Genç başkan çalışır, Çankaya kazanır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN