Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davanı sattın öfkesi

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı "Davanı sattın" diyerek protesto ettiği için linç edilen Abdullah Y. kan donduran açıklamalarda bulundu

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Bir toplantıda CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a "Davanı sattın" dedikten sonra Yavaş'ın korumaları tarafından linç edilen Abdullah Y. şok açıklamalarda bulundu. Toplantıda yaptığı çıkıştan sonra Mansur Yavaş'ın "Alın bunu götürün ne yaparsanız yapın. Öldürün!" dediğini ifade eden Abdullah Y. 70-80 kişilik bir ekibin ortasında kaldığını söyledi.

"GÜCÜME GİTTİ"

Kaldırıldığı hastanenin yoğun bakımdan çıkan Abdullah Y. yaşadıklarını anlattı. Toplantı sırasında önceden MHP'li olan Mansur Yavaş'a "Davanı sattın" diyerek protesto ettiğini belirten talihsiz adam, "Beypazarı'nda belediye başkanı iken bu adam MHP'liydi. Ocaktan gelme bir adam. Dönüp de CHP'nin bayrağı altında siyaset yapması açıkçası benim gücüme gitti. Birden patlamamın sebebi bu. Ama bu hale gelmemin de hiçbir anlamı yok bana göre" diye konuştu. CHP adayına bir hakarette bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Abdullah Y. şöyle devam etti: "Efendim ne hakareti ne küfürü, hiç alakası yok. Kapıdan girerken otobüsle geldiği zaman davul zurnayla kapıda karşılayan bizdik. Kürsüye çıktı orada konuştu. Ondan sonraki konuşması da benim konuştuğum kelime yine aynı. Yine söylüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi adı altında adını Yavaş yapıp da sonradan CHP'nin bayrağının altına girmenin ne anlamı var? Bu da bizim ağrımıza gitti zorumuza gitti. Hepsi bu. Bunu söyledim."

"ÖLDÜRÜN BUNU DEDİ"

Abdullah Y. "Korumaları falan en az 70-80 kişi vardı. "Alın bunu götürün ne yaparsanız yapın. Öldürün!" dedi. Yani öldürün kelimesi nedir yahu? Böyle bir şey olur mu? Ne yapmışız biz sana? Küfür mü etmişiz hakaret mi etmişiz? Sen bir siyasi partinin altında geçmiş siyaset yapıyorsun koskoca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayısın şu kelime yakışır mı bir insana?" dedi.

PARAMI, TELEFONUMU ÇALDILAR, KİMLİĞİMİ ALDILAR
Yaşadıklarını anlatmaya devam eden Abdullah Y. şöyle konuştu: "O anda arbede yaşanırken ben tek başımayım bu insanlar kalabalık. Cep telefonumu aldılar üzerimi komple aradılar. Kimliğimi aldılar ve üzerimde 1200-1300 TL param vardı. Paramı da aldılar. Bu şekilde gasp ettiler beni. Telefonumu da aldılar kimliğimi de aldılar. Bir de çıkmış oradan hesap yapıyor şuraya buraya mesaj göndermiş. Benim özel şahsi telefonum. Sen nasıl karıştırırsın orada? Bu kadar insanın önünde benim telefonumdan mesajları okursun? Var mı böyle bir şey ya?" Kimsenin maşası olmadığını vurgulayan Abdullah Y. olay yerine kendi iradesiyle gittiğini belirterek, "Geçmişimi de araştırabilirler. Benim hiçbir siyasi partiyle MHP ve BBP haricinde hiçbir partiyle ilgim alakam olmamıştır. Araştırsınlar beni rahatım ben o konuda" dedi. Şikayetçi olacağını anlatan Abdullah Y. "Benim anlamadığım Mansur Yavaş iki cümlelik eleştiriyi bu kadar büyütüp de bu derecelere neden getiriyor? Bu şekilde nasıl siyaset yapabiliyor çözemiyorum. Kendisi bilir ben ülkücüyüm o da davasını sattığı için bende davamda haklıyım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davanı sattın öfkesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN