Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himalayalar için pedal çevirecekler

Himalaya dağlarının eteklerinde yaşayan fakir dağ köylülerine yardım amacıyla düzenlenen zorlu dağ bisikleti parkuruna katılacak Oya Malgir, "Daha yaşanılabilir bir dünya mümkün" dedi

İngiltere'de yaşayan Oya Malgir, Himalaya dağlarının merkezi Uttarakhand bölgesinde yaşayan fakir dağ köylülerine yardım amacıyla 18-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan bisiklet turuna katılacak. Malgir, dünyanın en yüksek dağı Everest'e ev sahipliği yapan bölgede, 152 kilometre uzunluğundaki parkurda 30 arkadaşıyla birlikte pedal çevirecek.

"HAYAT DAMARLARINI BESLİYOR"

Dağ köylerine eğitim ve sağlık hizmetleri götürmek, orada bulunan vahşi tabiatı ve ormanı korumak için gönüllü çalışmalar yürüten "www.aarohi.org" tarafından ilk kez düzenlenen organizasyonun kendisini heyecanlandırdığını söyleyen Malgir, "Himalayalar dünyanın hayat damarlarını beslediği gibi dünyanın en fakir ve en zor koşullarda yaşayan dağ köylerini besliyor" dedi.

"HERKES DESTEK VERMELİ"

Himalayalar'ın içinde büyüttüğü ormanlarla dünyanın nefes almasını sağladığını vurgulayan Malgir, "İçinde yaşadığımız ülke, coğrafya bu dağlara ne kadar uzak olursa olsun hepimiz birbirimizin hayat damarlarını besliyoruz. Aarohi'e herkes destek vermeli. Dünyanın bu coğrafyasında hayat hiç de kolay yürümüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himalayalar için pedal çevirecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN