Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 yaşındaki Levent'in hayatı filmle değişti

Giriş Tarihi: 26.3.2014

Mamak'ta kağıt toplayan 6 yaşındaki Levent, TÜGİK'in reklam filminde oynadı. Levent'in hayatı değişti, TÜGİK yüzlerce fakir aile için umut oldu

Mamak'ta yaşayan Mardinli 7 kişilik Temel Ailesi'nin okula giden tek ferdi Levent'in kaderi, filmlere konu olacak bir olayla değişti. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) tanıtım filminde rol alan 6 yaşındaki kâğıt toplayıcısı Levent, onlarca çocuğa umut ışığı oldu. TÜGİK Vakfı'nın himayesine alınan Levent, bir okul yapılması ve fakir ailelerin çocuklarına eğitim bursu verilmesi projesinin de çıkış noktası oldu.

AĞABEYİYLE KAĞIT TOPLUYORDU

Boş zamanlarında abisiyle birlikte çöplerden kağıt toplayarak aile bütçesine katkıda bulunan Levent'in yolu, TÜGİK'in Ankara'daki Genel Merkezi'ne düştü. Merkezin yakınındaki bir çöpten kağıt toplarken konfederasyon yöneticileriyle tanışan Levent, kısa sürede herkesin sempatisini kazandı. Levent'i Türkiye'ye tanıtan ise TÜGİK'in kısa süre önce gerçekleşen Genel Kurulu için hazırlanan tanıtım filminde rol olması oldu.

HERKESİ DERİNDEN ETKİLEDİ

Söz konusu filmde, gerçek yaşamı ekranlara yansıyan Levent, Genel Kurul'a katılan herkesi derinden etkiledi. TÜGİK'in tanıtım filmi biter bitmez; Genel Başkan Erkan Güral'ın kucağında kürsüye çıkan Levent, alkış yağmuruna tutuldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu gibi önemli isimlerle tanışan Levent, yüzlerce çocuğa da umut ışığı oldu. TÜGİK Vakfı, Levent'i koruma altına aldığını, eğitim yaşamı boyunca burs desteği sağlayacağını açıkladı.

'TÜGİK'İN EN KÜÇÜK FERDİ'
Vakıf ayrıca, bir okul yaptırma ve yüzlerce çocuğa burs verme kararı aldı. Levent'in vesile olduğu bu dev sosyal sorumluluk projesine, iş dünyası da büyük ilgi gösterdi. Özellikle TÜGİK'in kadın üyelerinin okul yapılması ve burs verilmesi konusunda hızlı hareket edilmesi yönündeki talepleri doğrultusunda çalışmalara başlandı. TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral, "Tek isteği okumak olan Levent, TÜGİK'in en küçük ferdi. O da TÜGİK Vakfı'nın burslu öğrencileri arasında yer alarak artık geleceğe daha güvenle bakacak. Onunla birlikte yüzlerce çocuğumuz da eğitimli bireyler olarak ailelerine, vatana ve millete hayırlı evlatlar olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 yaşındaki Levent'in hayatı filmle değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN