Gökçek büyük destek veriyor

Yiğiner, uzun süredir yaşadıkları mali krizi, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in verdiği destek sayesinde aştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner yazarımız Ali Erdoğan'a konuştu. Yiğiner, ara transferde, transfer yasağının kaldırılmasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten büyük maddi ve manevi destek gördüklerini belirterek "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'ten Allah razı olsun. Yardım almadık desek yalan olur. Desteğini sürdüreceğini söyledi" dedi. SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamada Yiğiner, Ankaragücü'nün geçen iki sezon oynadığı liglerde küme düştüğünü şimdi de şampiyonluğa oynadığını, bu gemiyi şampiyonluk limanına çıkartacaklarını

DESTEK OLMADAN YÜRÜMEK ZORDUR
Yiğiner genel anlamda bakıldığında kurumsal bir yapıya kavuştuklarını anlatarak, "Gidiş iyi. Ama Büyükşehir Belediyesi'nin desteği olmadan bu kulüp yürümez. Bu bir gerçek, realite… Özellikle ocak ayında ve sonrasında belediyeden 2 milyon bir para çıkarttık. Onun haricinde Melih Bey işin gerçeği. Müteahhitlerden rica etti. Melih Bey vasıtasıyla hatırı sayılır destek aldık. Almadık desek yalan olur" diye konuştu.

BU TRANSFERLER NASIL YAPILIYOR?
Melih Gökçek'in nüfuzunu kullanarak iş adamlarından destek sağladığını anlatan Yiğiner, "Melih Bey, özellikle son 2-3 ayda büyük destek sağladı. Yoksa bu paraları nerede bulup transfer yasağını, ara transferi yapacaktık. Net bir şekilde söylüyorum. Merkez Bankası bana çalışmıyor benim para bulacak halim yok, esnaflarından bu yükü götürme şansın hiç yok. Adamlar 75 liranın, 100 liranın peşine düşüyor. Ama Melih Bey destek verdi" diye konuştu.

BORÇLARI BİR TÜRLÜ ERİTEMİYORUZ
mehmet Yiğiner, süreçle ilgili şöyle konuştu: "Şu anda rakibimizle 3 puanlık fark var. Hala şampiyonluğun en büyük adayız. Şimdi bu şampiyonluktan ziyade kulübün var olup olmaması yaşama mücadelesi daha önemli, yani şampiyon olur ama kulüp yaşar mı ona bakmak lazım. Şimdi bu kulübün 80 milyonu aşkın bir borcu var. Bu borç duruyor, ne kadar ödesek bile bu borçları azaltıyoruz ama yeni borçlar da geliyor. Hiç duymadığımız insanlar geliyor. Futbolcular Arjantin'den gelmiş yine bakacağız. Hiç ummadığınız hocalardan, futbolculardan, yerli, bunlardan da geliyor, alacaklarını istiyorlar, mahkeme kararları netleşenler oluyor, dolayısıyla mühim olan burada kulübün yaşaması. Herkes biliyor, tüm spor kamuoyu biliyor… Bizim aldığımızdaki Ankaragücü ile şuan ki kulüp arasındaki farkı, herkes kendisi takdir etsin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek büyük destek veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN