Tokalı hırsızlara devriyeli tedbir

Asayiş ekipleri çevre illerden gelip bohçacı kılığında girdikleri binaları soyan çetelerne karşı devriye başlattı

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Ankara'da özellikle Keçiören, Altındağ, Mamak, Etimesgut ve Sincan'da yaşanan hırsızlıklar üzerine emniyet harekete geçti. Çalışmalar sonucunda başta Kayseri olmak üzere çevre illerden minibüslerle getirilen kadın ve çocuklardan oluşan hırsızlık çetelerinin bohçacı, pazarlamacı ve falcı kılığında bu bölgelere bırakıldıkları belirlendi. Buralardaki apartmanları hedef alan kadınların girdikleri binalarda kapı zillerini çalıp kimsenin olmadığı evlerin kapı kilit göbeklerini saç tokalarıyla açıp soydukları tespit edildi.

TAKVİYE YAPILDI
Bu olayların önüne geçmek için Asayiş Şubesi bünyesinde oluşturulan bin 400 kişilik öncü ekiplerle 200 kişilik Güven Timleri yeni bir çalışma başlattı. Suçu sokakta önlemek için harekete geçen ekipler, olayların gerçekleştiği 5 ilçedeki semtlerde görevlendirildi. Bu bölgelerdeki karakollardan da takviyeler yapılarak 7/24 sürecek devriyeler başlatıldı. Devriyelerin şüpheli kişi ve durumlara anında müdahale edileceği bildirildi.

KİLİT GÖBEKLERİNİ AÇIYORLAR
Minibüslerle sabah belli noktalara bırakılan kadınların yanlarındaki çocuklarla apartmanlara pazarlamacı, falcı kılığında girdiği belirlendi. Şebeke elemanlarının kimsenin olmadığı daireleri gözlerine kestirdiği belirlendi. Yanlarında bulundurdukları saç tokalarıyla kilitli olmayan kapıların göbeklerini kolaylıkla açan hırsızların içeri girip evde bulunan paraları çaldığı saptandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tokalı hırsızlara devriyeli tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN