Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faili meçhulleri özel ekip hala araştırıyor

Cinayet bürosunda görevli polislerden oluşturulan özel ekip, son 5 yılın faili meçhul cinayetlerini yeniden raftan indirerek araştırmaya başladı

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu bünyesindeki 3 kişilik özel bir ekip, son 5 yılın faili meçhul dosyalarını raftan indirdi. Bunlardan en dikkat çekeni, 2010 yılında öldürülen üç çocuk annesi Sevgi Aslan ile 2013'te Rus sevgilisi Elena Radchikova ile birlikte öldürülen Tümgeneralin oğlu Göktuğ Demirarslan cinayetleri oldu. Dosyaları en başından itibaren tüm detaylarıyla inceleyecek olan özel ekibin delillerden katil ya da katillere ulaşacağı bildirildi.

DÜĞMEYE BASILDI

Emniyet'te yaşanan köklü değişimin ardından yeniden yapılandırılan Asayiş Şube'de önemli adımlar atıldı. Öncelikle sokak suçlarını önlemeye yönelik önleyici ekipler oluşturuldu. İlçe ve karakollardan oluşturulan bin 400 kişi sokakları ablukaya alırken, Cinayet Bürosu'nda da yeni bir çalışma için düğmeye basıldı. Alanlarında uzman 1 komiser ile 2 memurdan oluşan 3 kişilik özel ekip, son 5 yılda aydınlatılamayan cinayetleri çözmek için kolları sıvadı. Özel ekibin ele aldığı dosyalar arasında 25 Ocak 2010'da Keçiören'deki evinde 17 yerinden bıçaklanarak öldürülen Sevgi Arslan bulunuyor.

TİTİZLİKLE İNCELENECEK
Saldırganın 18 Eylül 2013'te pompalı tüfekle 7 el ateş ederek öldürdüğü sevgililerden sonra polis yalnızca güvenlik kamerasına takılan bir araç görüntüsünü elde etmişti. Özel ekibin teknik çalışmanın yanı sıra faili meçhullerin işlendiği bölgelerde yeniden alan çalışması yapacağı ve eldeki tüm verileri titizlikle inceleyerek olayları aydınlatmaya çalıştığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faili meçhulleri özel ekip hala araştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN