Yenimahalle yenilenecek

Giriş Tarihi: 27.3.2014

Yenimahalle'nin Ankara'daki kentsel dönüşümden payını alamadığını belirten AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan, ilçenin kaderini değiştireceğini söyledi

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Adem Ceylan, "Birlik ve beraberlik içinde Yenimahalle'yi huzur ilçesi haline getireceğiz" diyerek önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerini SABAH Ankara'ya anlattı. Ceylan, "Tüm projelerimiz hazır. 30 Mart'tan sonra Yenimahalle'nin çehresini değiştireceğiz" diye konuştu.

Kendinizi tanıtır mısınız? Başkan olma fikri nasıl oluştu?
Karayolları Genel Müdürlüğü'nde başladığım kamu hizmetinde mahalli idareler kontrolörü olarak devam ettim. Türkiye'nin değişik bölgelerinde belediyelerin teftiş, inceleme, araştırma görevlerini sürdürdüm. Son 8 yıldır da Ankara İl Özel İdaresi'nde Genel Sekreterlik görevini sürdürdüm. Bu görevimde bir belediyeden çok daha büyük bir bütçeyle tüm Ankara'ya hizmet etme fırsatım oldu. Şükürler olsun ki Ankara'nın tüm ilçelerine güzel hizmetler yaptık. Ankara'ya ve Ankaralı'ya hizmet etmeyi sürdürebilmek için Başbakanımız'ın teveccühü halkımızın da sevgisiyle Yenimahalle'ye hizmet etmeye talip olduk. Yaşamımda ve meslek hayatımda edindiğimiz bilgi ve tecrübeyi Yenimahalle'de Yenimahalleli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız inşallah.

30 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilirseniz ilçede ilk gerçekleştireceğiniz proje nedir?
Öncelikle tüm Yenimahalleli hemşerilerimle kucaklaşarak birlik ve beraberlik içinde Yenimahalle'yi huzur ilçesi haline getireceğiz. Bilahare taahhütte bulunduğum sosyal kültürel ve diğer projeleri halkımızla buluşturmak için icraatlara başlayacağım. Örneğin, Kuzeykent ve Dikmen Vadisi kentsel dönüşüm projeleri başta olmak üzere Ankara'nın birçok bölgesinde bu projeler hayata geçirildi. Ankara'nın çehresi değişti ve modern bir görüntüye kavuştu. Ancak Yenimahalle bu dönüşümden faydalanamadı. Çünkü mevcut CHP yönetiminin böyle bir derdi, böyle bir önceliği olmadı. Demetevler, Şentepe ve Karşıyaka bölgeleri başta olmak üzere Yenimahalle'de kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Halkımızın fikrini, onayını ve rızasını alarak ve kimseyi mağdur etmeyerek Yenimahalle'nin çehresini de değiştireceğiz inşallah.

'PARKLAR PIRIL PIRIL OLACAK'
İlçe sakinlerinin nefes alabileceği yeşil alanları yeterli buluyor musunuz?
Yenimahalle'nin birçok sıkıntısı var. CHP yönetimi, park ve bahçelere yenisini eklemedi. Mevcut park ve bahçeler de ise halkın eşi ve çocuklarını alıp gidebileceği doğru düzgün bir alan kalmadı. Bu durumu düzelteceğiz. Yenimahalle'de mevcut park ve bahçelere yenilerini ekleyeceğiz. Bu alanları, tüm vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte nefes alabilecekleri, dinlenebilecekleri güven ve huzur dolu, her tarafı pırıl pırıl, yemyeşil, yepyeni bir mahalle haline getireceğiz inşallah.

Adayı olduğunuz ilçeye daha önce herhangi bir hizmette bulundunuz mu?
Evet, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yaptığım dönemde Yenimahalle için birçok yatırım yaptık. Eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel birçok hizmetimiz oldu. Yenimahalle Devlet Hastanesi altında imzamız buluna hizmetlerden bir tanesidir.

HER MAHALLEYE KREŞ, ETÜT MERKEZİ, SPOR ALANI ŞART
Başkan seçilirseniz ilçenize sunmayı düşündüğünüz en büyük 5 projeniz nedir?
Birçok projemiz var. Hepsi de Yenimahalle için çok önemli. Demet Kentsel Dönüşümü projemiz var. Her mahalleye kreş yapacağız. Her mahalleye etüt ve eğitim merkezleri yapacağız. Her mahalleye spor alanları yapacağız. Şentepe bölgesi için Seyir Kulesi projemiz var. 'Hemşeri Sokakları'mız var. Hepsinin plan ve projesi hazır. 30 Mart'tan sonra hepsini ve daha fazlasını gerçekleştireceğiz inşallah.

Sizce Yenimahalleliler size neden oy vermeli?
Yenimahalleli vatandaşlarımız kendinden biri olan, onun gibi yaşayan, onunla birlikte yaşayan, hizmet veren, proje üreten, yatırım yapan katılımcı belediye anlayışını benimseyen, kapısını, yüreğini açan bir yönetimi seçecektir. Biz de böyle bir anlayışla geliyoruz ve yönetime talibiz. Halkımızın teveccühü de bu yönde.

Mahalleleri dolaşıp vatandaşlarla sohbet ettiğinizde adaylığınıza gelen tepkiler nasıl?
Çok olumlu tepkiler alıyoruz. Halkımızla iç içeyiz ve hep beraberiz. Saha da halkımızın yanındayız ve gerekirse tüm kapıları teker teker çalarak projelerimizi, felsefemizi ve Yenimahalle hayalimizi anlatıyoruz, anlatacağız.

İlçede yer alan esnafa özel projeleriniz var mı? Kısaca bahseder misiniz?
Mevcut, Yenimahalle yönetiminin yapmadığı, yapamadığı, düşünemediği, başta esnafımız olmak üzere toplumun tüm kesimleri için özel projeler üretecek ve hayata geçireceğiz. Belediye bünyesinde esnafımıza özel bir birim oluşturacağız. Hem onların daha kolay ve hızlı hizmet almasını sağlayacağız hem de sorunları ve problemlerini çözme yolunda daha yakın olacağız. Kısacası esnafla esnaf olacağız.

KÜÇÜK KIZ BENİ DUYGULANDIRDI
Seçmenler ilginç istekler iletiyor mu?
İlginç talepler oluyor tabi. İlçe sakinlerini kapı kapı dolaşmak kaydıyla ziyaret ediyor, öneri ve taleplerini dinliyoruz. Böyle bir ziyaret sırasında babasını küçük yaşta kaybetmiş bir kız çocuğumuz Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun babasına çok benzediğini söyleyerek bizden Bakan Bey'le kendisini bir araya getirmemizi istedi. "Bir kerecik sarılsam" sözleri bir baba olarak beni çok duygulandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle yenilenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN