Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara polisi seçim için teyakkuzda

Pazar günü yapılacak yerel seçimler için Ankara polisi 10 bin kişilik kadroyla alarma geçti

Ankara'da 3 milyon 607 bin 785 kişinin sandık başına gideceği 30 Mart Yerel Seçimleri için emniyet yetkilileri harekete geçti. Emniyette düzenlenen seçim toplantısında sıkı güvenlik önlemlerinin uygulanacağı öğrenildi. Görevlendirilen 10 bin polis, 535 okulda 12 bin 234 sandıkta oy kullanacak vatandaşın güvenliği için okul içinde 10 polis memuru görev alırken, dışarda ise resmi ekipler hazır bekletilecek. Ayrıca 11 seçim kurulu parti genel merkezleri ile sayımdan sonra kutlamaların yapılacağı Kızılay meydanında ise polisin teyakkuzda olacağı belirtildi. Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek ve olası provakasyonlara karşı Ankara Emniyet Müdürlüğünde toplantı yapıldı. Seçim güvenliğini esas alan toplantıda kritik kararlar alındı. 20 il emniyet müdür yardımcısı ile ilçe emniyet müdürlerinin koordinesinde 10 bin polis görev yapacak.

Anında müdahale edilecek

Okul içinde ve dışında olmak üzere polisler iki grup halinde teyakkuzda olacak. Sandık başında yaşanabilecek olası bir kavgaya karşı ise dışarıda hazır kıta bekleyen ekipler anında müdahele edecek. Oyların kullanılacığı 535 okulun yanı sıra 11 seçim kurulu da polisin denetiminde bulunacak.

Ekipler hazır kıta bekletilecek
Seçime katılan partilerin genel merkezleri korunacak. Seçim günü sabah 06.00'dan itibaren göreve başlayan polis, seçim sonrasında da sandıkların taşınmasına eşlik edecek. Sandıkların güvenli bir şekilde ulaştırılmasına kadar polis her adımı takip edecek. Sonuçların açıklanmasından sonra değişik noktalarda yapılacak kutlamalar için ekipler hazır olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara polisi seçim için teyakkuzda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN