Çirkin tezgah

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek hakkında asılsız haberlerin yer aldığı 115 bin gazeteye el konuldu

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Ankara polisi, CHP'li belediye meclis üyesinin iş yerinde bulunan 115 bin gazeteye "Seçim ve basın yasalarına aykırı olduğu ve kamu görevlisine hakaret içerdiği" gerekçesiyle el koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında asılsız haberlerin yer aldığı gazetelerin ve afişlerin bulunduğu OSTİM'deki iş yerine savcılık kararıyla baskın düzenlendi. Polis, "Ankara'da Gündem" adlı gazeteyi incelemek üzere merkeze götürdü. Kara propagandaya maruz kalan Gökçek hakkında asılsız haberlerin yer aldığı "Ankara Öze Çağrı Gazetesi" de daha önce sokakta ücretsiz dağıtılmıştı.

KARA PROPAGANDA
İhbar üzerine harekete geçen polisler, CHP Meclis Üyesi Ali Cemal Metin'in iş yerinde savcılık talimatıyla arama yaptı. Olay yerine gelen CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, polisten arama kararına yönelik bilgi aldı. Çetin, savcılığın arama kararı gelmeden polisin iş yeri önüne gelmesine tepki gösterdi. Polis ekiplerinin el koyduğu "Ankara'da Gündem" adlı gazetede, "İ. Melih rakı sofrasında", "Vay İ. Melih vay", "Dinimizle alay eden Egemen ile İ. Melih el ele" içerikli haberlerin olması dikkat çekti. Daha önce hazırlanan "Ankara'da Öze Çağrı" adlı gazetede de Melih Gökçek ve PKK arasında ilişki kurmaya çalışılan asılsız haberlere yer verilmişti. Melih Gökçek gazeteyle ilgili dün basın toplantısı düzenledi.

BU KİRLİ DEĞİL İĞRENÇ SİYASET
Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Ankara Marriott Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Gökçek, "30 Mart akşamı Ankara'da en az10 farkla ipi göğüsleyeceğiz. Çirkin siyasetin örneğinin CHP'liler tarafından metod olarak seçildiğini görüyoruz. CHP adayı her gün kirli siyasetten bahsediyor. Ama buna karşılık en iğrenç siyaseti onlar yapıyor. 110 bin adet gazete ele geçirildi" dedi. Gökçek, içkili alem yaptığına ve kanser olduğuna dair yalan haberler yapıldığına dikkat çeken Gökçek, şöyle konuştu: "Benim torunlarım var, eşim var. Torunlarıma bu sual sorulduğunda nasıl bir psikoloji içine girecekler düşünebiliyor musunuz? Bu siyasete kirli felan demiyorum iğrenç diyorum. Bu gazetenin basımında kesinlikle Mansur Yavaş'ın, CHP'nin haberi var. İçerisinde suç unsuru olan 5-6 konu var. Bu konularla ilgili şikayetçiyiz. Olay savcılıkta. İnşallah bu kirli siyaseti yapanlar bunun hesabını vereceklerdir." Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ise CHP'ye yüklenerek "CHP'nin başında bir baş yalan var. Bu baş yalan kaset ile geldi, işi gücü yalan ve iftirada bulunmak. Genel başkan böyle olursa elbette altındaki siyasetçiler de onu örnek alacak. Onun için CHP seçimlere az bir süre kala bu tip yayınlar yapıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çirkin tezgah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN