Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgütün ablaları CHP broşürü dağıttı

Başbakan'ın "Kapınıza bazı ablalar gelebilir" uyarısının ardından SABAH Ankara o ablaların CHP'nin adayını tanıttığını görüntüledi

Özellikle son dönemde düzenlediği mitinglerde vatandaşlara "Kapınıza bazı ablalar gelebilir" diyerek uyarılarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan haklı çıktı. Mamak'ta CHP'nin Belediye Başkan Adayı olan Coşkun Torun'u tanıtan broşürler dağıtan cemaat ablaları, kapı kapı dolaşırken SABAH Ankara'ya yakalandı.

OYLAR CHP'YE DİYORLAR

Başbakan Erdoğan'ın "Bazı ablalar kapınızı çalabilir" dediği paralel yapıya bağlı "ağabey ve ablalar" AK Parti'nin oylarını engellemek için saha çalışmalarına devam ediyor. Yerel seçime çok az bir zaman kala kapı kapı dolaşan "ablalar", SABAH Ankara'ya yakalanmaktan kurtulamadı. Mamak'ta CHP Adayı Coşkun Torun'a ait broşürleri dağıtan ablalar, vatandaşlara, oylarını CHP adayından yana kullanmaları yönünde de telkinlerde bulundu.

Vazgeçirene ödül var
Gülen örgütünde misyonları bulunan ablalara "Seçim sürecinde 100'er kişiyi AK Parti'ye oy vermekten vazgeçireceksiniz. Liste hazırlanacak mart ayı toplantılarına sunulacak" denildi. "Vazgeçirilenler" başlıklı listeleri tamamlayanlara ve listelerine fazla isim katanlara ise il temsilcilikleri ve temsilci yardımcılığı görevlerine terfi etme sözü verildi. Bu sözü dikkate alan ablalar, alt kademede "AK Parti'ye oy atma, attırma" kampanyaları başlattı.

Başbakan uyarmıştı
Seçim öncesi Türkiye'nin dört bir yanında düzenlediği mitinglerde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uyarmıştı: "Olur ya sizin de kapınızı gelip çalabilir. Bazı bayanlar gelebilir. Bazı ablalar gelebilir. Onlara şunu söyleyin, biz halimizden memnunuz, ülkemizde olanları görüyoruz, eğer sizin de kendinize güveniniz varsa partinizi kurun da öyle ortaya çıkın deyin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgütün ablaları CHP broşürü dağıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN