Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli gencin yaşam mücadelesi

Suriye'de atılan bombanın etkisiyle sakat kalan 18 yaşındaki Mahmut Said, sağlığına yeniden kavuşmak için devletten yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 30.3.2014
Suriye'de süren iç savaşın mağdur ettiği vatandaşlar Türkiye'ye sığınmaya devam ediyor. Mültecilerin bir bölümü de Ankara'nın Altındağ ilçesinde belediye kararı ile boşaltılan gecekondularda yaşam mücadelesi veriyor. Harabe evlere aylık 150 ila 400 TL arasında kira ödeyen mültecilerin aralarında atılan bombalardan etkilenerek sakat kalan insanlar da bulunuyor.

AİLESİYLE BİRLİKTE GELDİ

Helikopterden atılan bombayla parmaklarını kaybeden 18 yaşındaki Mahmud Said de Altındağ'da yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecilerden… Sol bacağının birçok yerinde kırık olan Said, ilk tedavisinin ardından ailesi ile birlikte doğup büyüdüğü kenti terk ederek Türkiye'ye sığınmış. Said, yaklaşık dört aydır bombanın verdiği hasarlar nedeniyle yatağa bağımlı halde yaşıyor. Said, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Şu an tedavim devam ediyor ve hastaneye gidiyorum. Bir ay sonra ameliyat edecekler. Bacağın içinde tel var. Burada kirada yaşıyoruz. Kira bedeli olarak 200 lira veriyoruz. Devlet yetkililerinden sağlığımın yeniden yerine gelmesi için yardım bekliyorum. Bu evde kardeşlerimle beraber 6 kişi yaşıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli gencin yaşam mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN