Müzik Festivali bugün başlıyor

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın bugün MEB Şura Salonu'nda gerçekleştireceği konserle başlayacak

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Türkiye'
nin Avrupa Festivaller Birliği'ne üye sayılı etkinliklerinden biri olan "31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali" bugün, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nın vereceği özel konserle başlıyor. Şef Fazlı Orhun Orhon yönetimindeki konsere obuacı Demre Erdem solist olarak katılacak. Konser programında J. Haydn, P.I. Çaykovski, C. Frank ve Onur Nurcan'ın "Fantasia" başlıklı eserinin prömiyeri yer alıyor.

"İLK"LERİN FESTİVALİ

Bu yıl festivalde pek çok ilk ve gençlere yönelik ilginç etkinlikler bulunuyor. Festival programında, Pink Floyd müzikleri ile Liszt parçalarını düzenleyerek yorumlayan ve internette tıklanma rekorları kıran genç piyanist AyşeDeniz Gökcin, Beatles şarkılarını klasik dörtlü eşliğinde yeniden canlandıran ünlü gitarist Al di Mealo gibi geniş kitlenin merakla beklediği etkinlikler var.

JAPON KEMANCI SUWANAI

Klasik müzik alanında piyanist İdil Biret, klasik gitarist Celil Refik Kaya, Japon kemancı Akiko Suwanai gibi önemli solistler dikkati çekiyor. Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nca düzenlenen festivalin programında oda müziği alanında marka haline gelmiş toplulukların yanı sıra, İtalyanların ünlü Kataklo Atletik Dans Tiyatrosu ile İspanyol Devlet Balesi Flamenko Topluluğu ve Rusya'nın dünyaca ünlü Ossipov Balalayka Orkestrası da yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik Festivali bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN