Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ANGİAD'dan Altın Başak Projesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ANGİAD üyelerini ağırladı. ANGİAD üyeleri, Bakan Eker'e Altın Başak Projesi hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Türk tarımındaki büyümenin Başkent Ankara'da hissedilir derecede gerçekleşmesi için ANGİAD tarafından hazırlanan "Altın Başak Projesi" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'e sunuldu. Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Fatma Semiz, Başkent'te işadamlarını tarıma yönlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İŞ YAPMA KABİLİYETİ

Bakan Eker, ANGİAD'ın köklü bir kuruluş olduğunu, Türkiye'de artık pek çok kişinin genç yaşlarda iş hayatına atıldığını söyledi. "Aslolan girişimciliktir" diyen Bakan Eker, şöyle devam etti: "Genç girişimciler olarak yeni faaliyet alanları bulmak önemli ama geleceğe yönelik adım atarken bilgi ve hikmetli bir anlayışla yola devam edebilmeliyiz. Hedef koyacağız, gerçekçi olacağız ve dua edeceğiz. Başarının anahtarı; planlama, koordinasyon, organizasyon ve birlikte iş yapma kabiliyetidir."

"HEDEFLERİMİZ VAR"
ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ise Altın Başak Projesi'yle ilgili bilgi verdi. Başkent'te işadamlarını tarıma yönlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Fatma Semiz, "Özellikle Başkent'te tarıma bakış açısını değiştirmek, özel sektörün önemli isimlerinin ve büyük kuruluşların tarıma önem vermesini sağlamak ve onları yatırıma yöneltmek projenin esasları arasında. Amacımız Ankara'da tarımın daha kaliteli daha nitelikli bir ürün yelpazesiyle öne çıkmasını sağlamak" diye konuştu.

'TARIMCIYIM' DİYEBİLMELİ
Türkiye'nin tarımda dünyada 11., Avrupa'da ise birinci olduğunu hatırlatan Fatma Semiz, "Bu çok önemli bir tablo. Ancak ne yazık ki işadamlarımız tarım sektörüyle yeterince ilgili değil. Özellikle Ankara'da bu eksiklik daha fazla hissediliyor. Bizler tarıma daha fazla önem verilmesini, işadamlarımızın 'tarımcıyım' diyebilmelerini, Ankara'da tarımla uğraşanların sayısının hızla artmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ANGİAD'dan Altın Başak Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN