Park Avenue göz bebeği olacak

Giriş Tarihi: 12.4.2014

Yenimahalle'de YDA İnşaat tarafından yapılacak bin 855 konutluk Park Avenue projesinin basın tanıtımı yapıldı. 900 milyon TL'ye mal olacak proje Yenimahalle'nin çehresini değiştirecek

900 milyon TL'lik maliyetiyle dikkat çeken Yenimahalle'nin yeni konut projesi Park Avenue'nün lansmanı gerçekleştirildi. YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, tanıtım toplantısında, ticari hayatlarında birçok önemli projeye imza attıklarını belirterek, çok az projede Park Avenue'deki kadar heyecan duyduklarını söyledi. Projeyi çok önemsediklerini dile getiren Arslan, "Gerek Ankara'da gerekse konut sektöründe çıtayı çok üst seviyelere çıkardığımıza inanıyoruz" diye konuştu.

"ZOR BEĞENENLER BEĞENECEK" "
Zor beğenenlerin çok beğeneceği" bir yaşam merkezi olan Park Avenue projesiyle Ankaralılar'ın karşısına çıkan YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, bin 855 konutluk projenin ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıktığını belirtti.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Aslan, Ankara'da çıtayı yükselten projeye imza attıklarını anlatarak, "Projenin, bulvara bakan kısmında giyimden temel ihtiyaçlara kadar farklı çeşitlikteki cadde mağazaları, marka kafe ve restoranları ile Ankara'nın yeni cazibe merkezi olması konusunda iddialıyız" diye konuştu.

'ÇOK ÖN TALEP GELDİ'
6 ay öncesinden ön talep toplamaya başladıklarını belirten Hüseyin Arslan, "600'e yakın ön talep geldi. 300'üne geri dönebildik. Bu 300 kişiden yaklaşık 3'te 1'ini satış noktasına çektik" dedi. Aslan, siyasi istikrar ile ilgili, "Ekonomik istikrar, siyasi istikrar ile doğrudan orantılı. Seçim öncesi çok hareketli günler yaşadık. Seçim sonuçları ile piyasalara baktığımızda borsanın yükselmesi ve faiz oranlarında yaşanan gevşeme değerlendirildiğinde finansal piyasaların bu işi olumlu algıladığını düşünüyorum" dedi.

TOPRAĞA TEMAS
Park Avenue projesinin tanıtımında öncelikli olarak kadınları düşündüklerini anlatan Hüseyin Arslan, kadınlar için hobi merkezleri tasarladıklarını ifade etti. Çocuklara da ayrı bir önem verdiklerini belirten Arslan, "Biz çocukluğumuzda daha şanslıydık. En azından toprağa temas ederek büyüdük. Şimdiki çocuklar bilgisayarın başında vakitlerini geçiriyorlar. Biz çocukların tekrar toprağa temas edebilmeleri için birçok olanak sağladık" diye konuştu.

AĞAÇ DİKİLECEK
Hüseyin Aslan 135 bin metrekarelik alanda inşa edilecek projenin 90 bin metrekarelik bölümünü peyzaja ayırdıklarını belirterek, her ailenin adına da bir ağaç dikileceğini söyledi. Proje alanında, 7 bin 500 metrekare ile Ankara'nın en büyük fitness salonunun da yer alacağını vurgulayan Arslan, salonun aileler ve sadece kadınlar için olmak üzere 2 bölümden oluşacağını ifade etti. Aslan, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ÖZEL FİYATLARLA
Bin 855 konutluk bölümün satışlarının başladığını ve 145 konutluk da parsel bulunduğunu ifade eden Hüseyin Arslan, "Proje 15 Temmuz 2016'da tamamlanacak" dedi. Konutları, İstanbul'dan farklı olarak metrekare fiyatına göre satmayacaklarını dile getiren Arslan, lansmana özel fiyatlar belirlediklerini ve toplam 160 metrekarelik 3+1 konutları 335 bin ila 456 bin lira arasında, 4+1 konutları ise 408 bin lira ila 558 bin lira arasında satışa çıkardıklarını ifade etti.

'EV ALMA ZAMANI'
konutların metrekare fiyatlarına göre belirlenen KDV oranının yüzde 18 olarak uygulandığını anımsatan Arslan, "Biz projenin tamamında KDV oranını yüzde 1 olarak uygulayacağız. Bu açıdan bakıldığında ev almanın tam zamanı" dedi. Anadolu Bulvarı'nda 135 bin metrekarelik alanda inşa edilecek proje, Hastane ve Macunköy metro istasyonlarına yakın. Projede, evcil hayvan habitatı, zen bahçesi, açık hava sineması, model tekne havuzu gibi sosyal donatı alanları olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Park Avenue göz bebeği olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN