Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beypazarı'nda 'Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı' sahnelendi

Beypazarı Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında "Mevlana- Aşk ve Barış Çığlığı" adlı oyun, tiyatroseverlerle buluşturuldu

Giriş Tarihi: 15.4.2014
Hiç eskimeyen düşünce ve fikirleriyle günümüz insanına ışık, aşk ve barış kaynağı olan Mevlana, "Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı" adlı oyunla anıldı. Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi İpekyolu Salonu'nda sahnelenen 'okuma tiyatrosu' türündeki eser büyük ilgi gördü. Oyunu Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya ve Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan başta olmak üzere çok sayıda sanatsever izledi. Sema gösterilerinin yapıldığı etkinlikte görsel bir şölen yaşandı.

Sema gösterisi büyüledi
Semih Sergen, Süheyla Gürkan, Akın Erozan ve Müjde Hayat'ın Mevlana'yı anlattığı "Mevlana, Aşk ve Barış Çığlığı" isimli oyuna Göktürk Arıkan danslarıyla, küçük semazen M. Enes Çetin ise sema gösterileriyle renk kattı. Ayrıca tasavvuf müziğinden ezgilerin de Beypazarılılar'a sunulduğu oyunda, Mevlana'nın Horasan'dan Karaman'a, Karaman'dan Konya'ya gelişini, burada Şems-i Tebrizi ile tanışması anlatıldı. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, eserin sahnelenmesinin ardından oyuncuları tebrik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beypazarı'nda 'Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı' sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN