Büyükşehir kol kanat gerecek

Büyükşehir Belediyesi, Suriyeli sığınmacılara, imkanlar ölçüsünde 'yardım' kararı aldı

Giriş Tarihi: 19.4.2014
Sabah Ankara'nın birkaç gündür gündeme getirdiği Ankara'daki Suriyeli sığınmacılara "yardım eli" uzatılacak. Sığınmacıların durumu Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme getirildi. Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez Başkanlığı'nda yapılan Meclis toplantısında sığınmacılarla ilgili "Başkanlık Yazısı" okunarak gündeme getirildi.

OYBİRLİĞİYLE KABUL

Yazıda, "Suriye'de yaşanan iç savaş ve kıtlık nedeniyle Türkiye'ye sığınan sığınmacılara, Büyükşehir Belediyesi'nin imkanları ölçüsünde gıda, temizlik malzemesi, giyecek, yakacak barınma benzeri sosyal yardımların yapılabilmesi" ifadeleri yer aldı. Yardım kararı ise Meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

"KATKISI ÇOK BÜYÜK"
Belediye Meclisi'nde ayrıca, Ankara'nın değişik ilçelerinde bulunan Höyük, Mezar ve benzeri tarihi yapıların açığa çıkarılması ve ortaya çıkarılan eserlerin bulunduğu ilçelerle işbirliği içerisinde tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesine de karar verildi. Atıkların geri kazanımı konusunda çevre dostu çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi'nin hem çevreye hem insan sağlığına hem de ekonomiye katkı sağlaması açısından ise birçok karar alındğı.

KURS VERİLECEK
23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklara hediye edilmek üzere eğitici kültürel yayınlar bastırılarak dağıtılmasına karar verilen Meclis toplantısında, "tiyatro, sinema gibi kültürel etkinliklerin artırılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi'nin, eğitici öğretici sanatsal etkinliklerine katılma imkanı bulamayan bireyleri sanatla ilişkilendirecek sosyal projelerin hazırlanmasına yönelik raporları" da karara bağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir kol kanat gerecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN