Sağlıklı yaşam semineri

Başkent cemiyet hayatının ünlü isimleri, TOBB ETÜ Hastanesi'nin düzenlediği "Gençliğin ve Sağlıklı Yaşamın Sırları" seminerinde bir araya geldi

Giriş Tarihi: 28.4.2014
TOBB ETÜ Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Afşin Uysal ile Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak'ın sunumlarıyla Sheraton Otel'de "Gençliğin ve Sağlıklı Yaşamın Sırları" semineri düzenlendi. Ankara cemiyetinin ilgi gösterdiği etkinlikte Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uysal, doku mühendisliği ile kişinin kendi hücreleri ile gençleşme imkanı sunan "Fibrocell" yöntemi hakkında bilgi verdi.

Bu saatlere dikkat
Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak ise doğanın sunduğu yiyeceklerle genç ve sağlıklı kalmanın yöntemlerini anlatarak insan vücudunun büyük bir bölümünün su olduğunu ve sağlığın korunmasında suyun vazgeçilmez önem taşıdığını vurguladı. Sağlıklı bir vücut için uykunun önemini anlatan Kaynak, özellikle gece 23.00- 04.00 saatleri arasında karaciğerin vücudu yenilemeye başladığını söyledi. Etkinlik, Ankara cemiyet hayatının ünlü simaları tarafından büyük ilgi gördü.

Yerçekimi etkisinden kurtarıyor
Fıbrocell yöntemiyle kişinin kendisinden alınan dokunun, özel laboratuvarda fibroblastlarının çoğaltılmasıyla cilde enjekte edildiğini anlatan Uysal, uygulamayla kırışıkların azaldığını, yara, yanık, akne ve çatlak izlerinin silindiğini, cildin yerçekiminin etkilerinden uzaklaşarak canlılık ve gerginlik kazandığını söyledi. Sağlıklı bir cilt için suyun çok önemli olduğunu vurgulayan Uysal, doku mühendisliği ile uygulanan hücresel tedavilerde en önemli önceliğin güvenlik olduğuna işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşam semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN