Alışverişte festival coşkusu haziranda

Giriş Tarihi: 1.5.2014

Büyükşehir Belediyesi ile ATO tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Ankara Shopping Fest, 6-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek

Ankara'nın marka değerini yükseltmek amacıyla düzenlenen Ankara Shopping Fest'te Başkentliler bu yıl da bol eğlence, etkinlik ve ucuz alışveriş imkanı bulacak. 6-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyon bütçesinin Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) ayırdığı 12.5 milyon TL ve aynı şekilde Büyükşehir Belediyesi'nin ayırdığı 12.5 milyon TL ile toplamda 25 milyon TL olduğu açıklandı.

6 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi ile ATO tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ankara Alışveriş Festivali (Shopping Fest), 6 Haziran Cuma günü başlayacak. Ekonomiye can katacak indirimli alışveriş keyfi, konserler, rekor denemeleri, hediye çekilişleri ile yine Başkentliler'in yüzünü güldürecek ve 29 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek. Festival, bu yıl da Ankara'yı hem alışverişin hem de kültür ve sanatın başkenti haline getirecek.

4 AYAKTA YAPILACAK

Festivalin bu yıl 4 ayak üzerine kurulduğu bilgisini veren Organizasyon Komitesi Başkanı Yüksel Tavşan, "Birincisi herkese ulaşabileceğimiz etkinlikler ve konferanslar. İkincisi medya planlaması ve Ankara'nın daha fazla tanıtımı, üçüncüsü hediye çekilişleri, dördüncüsü de dış turizm konaklama ve ulaşım'' dedi.

ÇİÇEK DİKİMİYLE REKOR
Bu yıl sektörler arası bir yarış beklediklerini dile getiren Tavşan, defileler, sokak gösterileri, konserlerin yanı sıra festival kapsamında Guinness Rekorlar Kitabı'na aday iki deneme yapacaklarını açıklayarak, "Büyükşehir Belediyemizin yapımını sürdürdüğü Ankapark'ta en çok çiçek dikimini gerçekleştireceğiz. Bir diğeri de 2 buçuk kilometrelik pasta çalışması olacak" diye konuştu. Sosyal sorumluluk projelerine de yer vereceklerini anlatan Tavşan, eğlencenin ise her aman ön planda olacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışverişte festival coşkusu haziranda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN