Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li İnce'den 'yanlış yaptık' itirafı

CHP Milletvekili Muharrem İnce, 30 Mart'ta Ankara'da yanlış yaptıklarını belirtti. İnce, CHP'nin Mansur Yavaş tercihinin de hata olduğunu iddia etti

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Bir televizyon programında CHP'nin 30 Mart seçimlerindeki performansı masaya yatırıldı. Gürsel Tekin ve Muharrem İnce gibi isimlerin katıldığı programda CHP'nin seçim grafiği tartışılırken, Ankara ve İstanbul adaylarının performansı da konuşularak değerlendirildi.

"MANSUR YAVAŞ HATAYDI "
Ankara adayı konusunda isim olarak değil ama strateji olarak hata yapıldığını iddia eden CHP Milletvekili Muharrem İnce, Yavaş'ın CHP'den adaylığını değil DP'den adaylığını destekleseydik daha başarılı olurduk" diye konuştu. İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kişiyi tartışmak değil derdim, taktiği tartışmak. Sayın Mansur Yavaş ile hiç yan yana gelmedim. Kendisi Ankara için değerli bir figürdür. Bizim taktiğimiz onu CHP'den aday değil DP'den aday yapmak üzerine kurulu olması gerekirdi. Çünkü Melih Gökçek'ten hoşlanmayan AK Parti tabanı var. Melih Gökçek'e değil ama CHP'ye de oy vermeye eli gitmiyor. Biz onu CHP'den değil Demokrat Parti'den aday olmaya teşvik etseydik, AK Parti'den oy alırdı bizim şansımız fazla olurdu. Bizden aday olmasını tartışmıyorum, kimseyi kırmak istemiyorum. Benim tartıştığım mesele aday değil, taktik meselesidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li İnce'den 'yanlış yaptık' itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN