Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'da yine 1 Mayıs arbedesi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma kutlamalarını Güvenpark'ta yapmak isteyen gruplar ve polis arasında gün boyunca süren arbedenin ardından birçok kişi gözaltına alındı

Başkent'te 1 Mayıs Emek ve Dayanışma kutlamalarını Güvenpark'ta yapmak isteyen eylemciler ve polis arasında arbede çıktı. Polis kendisine taş, sapan ve havai fişekle saldıran göstericilere gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. Polis ve eylemciler arsında gün boyunca süren kovalamacanın ardından Kızılay savaş yerine dönerken çok sayıda eylemci de gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Bu yıl Ankara'da 1 Mayıs kutlamaları için Sıhhiye ve Tandoğan meydanına izin verildi. Sakin başlayan 1 Mayıs etkinlilikleri, Kızılay'a yürümek isteyen bazı grupların polisle karşı karşıya gelmesi sonucu gerginleşti. Kurtuluş kavşağından Kızılay'a yürümek isteyen sırt çantalı, yüzleri maskeli gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Polise karşı gelmeyi sürdüren kalabalıktakiler gözaltına alındı.

KOVALAMACA YAŞANDI
Öğle saatlerinden itibaren Kızılay'da toplanıp Güvenpark'a girmek isteyen eylemci gruplara polis izin vermedi. Polise taş, sapan ve havai fişeklerle saldıran eylemcilere polis gaz ve tazyikli suyla müdahale etti. Polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan eylemciler ve polis arasında kovalamaca yaşandı. Gün boyunca yaşanan kovalamacının ardından Kızılay savaş alanına döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'da yine 1 Mayıs arbedesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN