Tarihi konakta geleneksel söyleşi

Altındağ Belediyesi'nin tarihi Kabakçı Konağı'nda yaklaşık 7 yıldır düzenlediği Hamamönü Söyleşileri bu ay da dopdolu bir programla devam ediyor

Giriş Tarihi: 2.5.2014
Altındağ Belediyesi'nin geleneksel hale gelen "Hamamönü Söyleşileri", mayıs ayında da dopdolu bir programla kapılarını açıyor. Tarihi Kabakçı Konağı'nda gerçekleştirilen sohbetler, katılımcılara unutulmaz akşamlar sunuyor. Seçkin sanatçı, edebiyatçı ve akademisyenlerin yer aldığı Hamamönü Söyleşileri, her ay olduğu gibi 19.00-21.00 saatleri arasında dileyen herkesi ağırlayacak.

TASAVVUFTAN SANAT MÜZİĞİNE

Ankaralı sanatseverler, müziğin tadını Hamamönü Söyleşileri'nde çıkaracak. Hamamönü Söyleşileri'nde tasavvuf müziğinden halk müziğine, sanat müziğinden Mevlevi ezgilerine kadar birçok türde müziğe rastlamak mümkün... Ömer Faruk Keskin'in ney dinletisiyle başlayacak olan Hamamönü Söyleşileri, Güler Eroğlu'nun şarkılarıyla devam edecek. İlkim Eylül İlk, "bahar" şarkılarıyla kulakların pasını silerken, Saadettin Kaynak'ın eserlerini Cengiz Taşkent seslendirecek. Müzikli akşamlar, Ati Türk Müziği Topluluğu ile devam edecek. Ankaralılar, şiir dinletileriyle eşsiz bir akşama tanıklık edecek ve Mevlana'nın Mesnevisi gönüllerde taht kuracak. Ardından, "Arnavutluk'ta Türk Kültürü ve Kırgızistan'da Gördüklerim" semineriyle dünya üzerinde Türk Kültürü'nün yeri ve önemi ortaya konacak.

ANNELER DE UNUTULMADI

Hamamönü Söyleşileri'nde Anneler Günü de unutulmuyor. 14 Mayıs'ta, annelere özel hazırlanan programı bir yere not edin. Ankara'nın dünden bugüne tarihsel süreci de Hamamönü Söyleşileri'nde değerlendirilecek. Din felsefesi, temel ahlaki kriterler ve Alevilik, kültür akşamlarında konuşulacak konuların başında geliyor. "Görsel İletişim Dili" adlı seminerde ise sağlıklı iletişimin nasıl kurulabileceği konusu üzerinde durulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi konakta geleneksel söyleşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN