Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otonomi, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak

Esenboğa Havalimanı'nın yanı başında inşası devam eden Otonomi'nin, 5 bin kişiye istihdam sağlaması planlanıyor

Giriş Tarihi: 5.5.2014
Başkent'teki tüm oto galerilerini tek çatı altında toplayacak Otonomi'ye, yatırımcılardan yoğun talep geliyor. 375 bin metrekarelik alana sahip Otonomi'de 489 oto showroom, 15 oto servis, 10 oto plaza ve 48 ofis tipi oto satış merkezi yer alıyor. Tüm etapları tamamlandığında 750 milyon TL'nin üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek Otonomi sayesinde 5 bin kişiye istihdam sağlanacak.

"AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜ"
Esenboğa Havalimanı'nın yanı başında, sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu ve Avrupa'nın da en büyük otomobil dünyasının inşa edildiğini belirten Özgüven Mimarlık'ın ortaklarından Özgür Özgüven, "Otonomi tamamlanır tamamlanmaz, kent merkezinde oto galerilerin faaliyet göstermesi yasaklanacak. Tüm oto galerileri Otonomi'ye taşınacağı için, buradaki showroomların, ofislerin ve diğer ticari alanların boş kalması, kiralanamaması diye bir risk söz konusu olmayacak" dedi.

İLK ETAP 2015'TE BİTECEK
İçişleri Bakanlığı'nın 2008 yılında yayımladığı genelge ile Ankara kent merkezinde faaliyet gösteren 500'ün üzerindeki oto galerisinin tamamına şehir dışına taşınma mecburiyeti getirildiğini hatırlatan Özgüven, "Valilik ve belediye, genelgenin gereğini yerine getirmek için Otonomi'nin tamamlanmasını bekliyor" diye konuştu. Özgüven, Otonomi'nin ilk etabında yer alan showroom ve servisleri 2015'in 3. çeyreğinde tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otonomi, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN