Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Peru parasıyla dolandırdı

Akyurt'ta yoksul insanlara yardım etmek için geldiklerini söyleyip Kuzey Kore ve Peru parasıyla halkı kandırmaya çalışan iki dolandırıcı yakalandı

Akyurt'ta fakir insanlara yardım etmek için geldiklerini söyleyip köy köy dolaşarak halkı kandıran iki dolandırıcı yakalandı. Vatandaşların şikayeti üzerine ortaya çıkan olayda gözüne kestirdikleri kişinin yanına yardım etmek bahanesiyle yaklaşıp, "Biz sana yardım edeceğiz ama üzerimizde dolar var. Sen bize altın ya da Türk Lirası ver, biz de sana dolar verelim" dedikten sonra vatandaşların altın ve paralarını alıp yerine Peru ve Kuzey Kore parası verdikleri belirlendi.

HEM HIRSIZ HEM DOLANDIRICI

Vatandaşların şikayeti üzerine ortaya çıkan olayda Akyurt'ta benzer yöntemlerle çok sayıda kişiyi dolandıran C.Ö. ve S.A. adındaki iki şüpheli hırsızlık ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı. Kişilerin üzerlerinde Türk parası karşılığı düşük olan çok sayıda yabancı para yakalandı. Dolandırıcıların yol kenarında terlik ve ayakkabı satan bir kişiyi de Türkmenistan parasıyla kandırıp alışveriş yaptıkları ve aynı kişinin arabasından 120 TL çaldıkları da yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Peru parasıyla dolandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN