Gölbaşı yeşillendi

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Yeşil bir kampüs için kolları sıvayan Ankara Üniversitesi, 50. Yıl Gölbaşı Yerleşkesi'ne 3 bin ağaç dikerek herkese örnek oldu

Ankara Üniversitesi 50. Yıl Gölbaşı Yerleşkesi'nde sürdürülen yeşillendirme çalışmaları çerçevesinde "Öğretim Üyesi Ormanı Ağaç Dikme" etkinliği düzenlendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfü Akçay, Orman ve Su İşleri Orman Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şeker ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'ın katıldığı etkinlik öğrencilerden ilgi gördü.

TÜRKİYE 3'ÜNCÜ OLDU

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikte yeşil bir kampüs için tohumlar atıldı. Lütfü Akçay, OECD tarafından 2010 yılında, Çin ve Hindistan'dan sonra en çok ağaçlandırma yapan ülkeler arasında Türkiye'nin üçüncü seçildiğini söyledi.

HEDEF 5 MİLYON FİDAN
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü Yunus Şeker ise Üniversitelerin Ağaçlandırma Projesi çerçevesinde, 60 üniversitede, 2.5 milyon fidan dikildiğini söyledi. Şeker, bu sayının 2014 sonuna kadar 5 milyona ulaşmasının hedeflendiğinin altını çizdi. Öğrenciler ve öğretim üyelerinin de katıldığı alanda 50 bin metrekarelik alana 3 bin fidan dikildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı yeşillendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN