Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Yiğiner yeniden başkan

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı'na Mehmet Yiğiner yeniden seçildi

Giriş Tarihi: 6.5.2014
ANKESOB 42. Olağan Genel Kurulu, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu üyeleri seçildi. Mevcut başkan Mehmet Yiğiner Fazlı Yalçındağ'ın yarıştığı seçimde Yiğiner, yeniden başkan oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken'in de katıldı kurulda zaman zaman tartışmalar yaşandı.

"TAMAMLAYACAK"
Melih Gökçek, bugüne kadar odalarla birlikte çalıştıklarını belirterek, bundan sonra da beraber çalışacaklarını söyledi. ANKESOB'a verilen ancak çalışmaları tamamlanmayan taş binanın belediye tarafından onarılacağını söyleyen Gökçek, projeler hakkında da bilgi verdi. Gökçek, Ankara ekonomisine katkı sağlayacak 2. projenin "Ferman, Tarih, Bilim ve Kuran Mucizeleri Müzeleri"nin yer alacağını İnanç Müzesi olduğunu kaydetti.

TEPKİLERE NEDEN OLDU

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, federasyon ve Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı'nın bir arada yürütülemediğini ifade ederek, Mehmet Yiğiner'i eleştirdi. Palandöken'in konuşması salonda büyük tepkilerle neden oldu. Palandöken, "Bağırmayla hiçbir şey olmaz. Başkan çıkacak ve konuşmasını yapacak. Eğer böyle bağıracaksanız bağırın, sakinleşin ben sonra konuşayım" dedi. Kürsüye çıkan ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner ise salonda yaşananları tiyatro oyununa benzeterek, "Bendevi Palandöken hesap soruyor, binamızı yaptı şimdi hesap soruyor buna çocuklar güler" dedi. Söz konusu binanın Büyükşehir Belediyesi'nden takas usulü alındığını anlatan Yiğiner, eski binanın ihaleyle Şoförler AŞ tarafından alındığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Yiğiner yeniden başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN