Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annelerin kalbini mutfak fethediyor

Konut alımında ailede son kararı annenin vermesi, markalı konut üreticilerini özellikle 'mutfak' ve 'teras' ile annenin kalbini fethetme arayışına yöneltti

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Çalışsa da çalışmasa da aile ekonomisinde annenin başrol oynaması, konut projelerine de yansıyor. Konut alımında son kararı veren kişinin kadın olması, konut üreticilerini "anneye nasıl ulaşırım" arayışına yöneltiyor. Konutla ilgili son kararı, yüzde 80'lere ulaşan oranda kadın veriyor.

HAYALLERİ KARŞILIYOR

Mutfak ve teraslardaki farklılıklarıyla rakiplerinin bir adım önüne geçmeye çalışan konut projelerinden bazıları şöyle: "Ede Tower, birçok konutun salonu büyüklüğündeki mutfağı ve dev terasıyla annelerin hayallerini karşılamayı hedefliyor. Ede Tower Satış Müdürü Aynur Taşyürek, İtalya'da üretilen özel tasarım Aran Cucine ürünlerinin, mutfakları projenin en iddialı alanlarına dönüştürdüğünü söyledi.

PİERRE CARDİN İMZASI

Marka Evleri projesi ise "Pierre Cardin" imzalı mutfakları ile göz kamaştırıyor. Annelere kreş, lokal, cep sineması gibi ayrıcalık sunan Marka Evleri'nin 17 metrekarelik mutfakları, Pierre Cardin imzalı dolapların yanı sıra standart olarak sunulan ürünleriyle dikkat çekiyor.

MUTFAKLA BÜTÜNLEŞİYOR
Azel Kule ise anneleri, mutfakla bütünleşen 90 metrekareyi bulan büyüklükteki terasları ile etkiliyor. Azel Gayrimenkul'un Satış Temsilcisi İrem Müezzinoğlu, annelere aydınlık ve ferah mutfaklar sunduklarını söyleyerek, "Mutfağın terasla yere kadar cam olan bölmelerle ayrılıyor olması iki mekanı birleşsini çekiyor" dedi. İncek Prestij Satış Müdürü Deniz Gökkaya ise hiçbir projede yer almayan sıcak tepsi saklama çekmecesi ünitesinin her dairede yer aldığını anlatarak, "Bu uygulamanın hiçbiri başka projede yok. Annelerin hayatını çok kolaylaştırıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annelerin kalbini mutfak fethediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN