Türk modacıları Başkent'teydi

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Türk dünyasından modacıların tasarımlarını "Kadın ve Moda" adlı defilede buluşturdu

Giriş Tarihi: 9.5.2014
Türk Dünyasında Kadın ve Moda defilesi, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ve Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı'nın iş birliği ile Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirildi. Ünlü modacı Cemil İpekçi ve Türk dünyasından gelen sektör temsilcilerinin tasarımlarının yer aldığı defile büyük ilgi gördü.

17 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

TBMM Başkanvekili Meral Akşener'in de izlediği defilede mankenler Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Moğolistan, Kırım, Makedonya, Altay, Tataristan, Saha Yakut, Hakas, Tuva, Başkurdistan, Çuvaşistan, Kalmuk, Kabardin Balkar ve Uygur Özerk Bölgesi'nden katılan modacıların tasarımlarını sundu.

'Kültürel mirası yansıttık'
TÜRKSOY Sanat Danışmanı Armağan Nur Muhammedoğlu, Eskişehir Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen defilenin ilkini Eskişehir'de düzenlediklerini hatırlattı. Muhammedoğlu, defilede sadece modayı değil kültürel mirasları da ön plana çıkarmaya çalıştıklarını belirterek, "Kostüm ve kumaşlarla bunu yansıtarak güzel bir defile sunduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk modacıları Başkent'teydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN