Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu görevlendirme değil odaya hapis

Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber'in son kurbanı araştırma görevlisi Tahir Çalgüner oldu. Derslere girmesi engellenen Çalgüner'e 'oda hapsi' gibi bir görevlendirme verildi

Gazi Üniversitesi mobbing skandallarıyla çalkalanmaya devam ediyor. Üniversitede öğretim elemanları üzerinde paralel yapının sistemli bir şekilde devam ettirdiği mobbing uygulamalarının son kurbanı Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden Araştırma Görevlisi Tahir Çalgüner oldu. Çalgüner, 27 Mart'ta gönderilen yazıyla Bilgisayar Laboratuarı'nda akademik olmayan bir işte tam zamanlı olarak görevlendirildi.

"8 SAAT ODA HAPSİ"
Kendisine mobbing uyguladığı için daha önce de Gazi Üniversitesi idarecileri hakkında dava açan Tahir Çalgüner, öğrencilerin internete girmeleri için oluşturulan bilgisayar laboratuarında görevlendirildi. Asli görevi bilimsel araştırma yapmak, proje üretmek olan araştırma görevlisi idari bir işte görevlendirilip 8 saat boyunca bir odaya hapsedildi. Çalgüner'in öğrencilere verdiği Şehircilik Projesi ve Kentsel Tasarım Atölyesi dersleri de elinden alındı.

"GÖRÜLMÜŞ ŞEY DEĞİL"
Bilgisayarla dolu bir sınıfta yaklaşık 15 gündür internet kafe görevlisi gibi çalışan Çalgüner'e verilen görevlendirmenin yakışıksız olduğunu ifade eden Mobbing ile Mücadele Derneği Başkanı Hüseyin Gün, "Bu görevlendirme araştırma görevlisinin öğrencileri ve meslektaşları karşısında küçük düşürmekten başka bir şey değildir. Gazi Üniversitesi'nde bir memurun yapacağı işi araştırılma görevlisine vermek görülmüş bir şey değildir" dedi.

'BUNUN ADI ZALİMLİKTİR'
Tahir Çalgüner'e Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan uygulamanın insani değerlerle bağdaşmadığını söyleyen Gün, "Süleyman Büyükberber ve üniversite yönetimi Çalgüner'e oda hapsi uyguluyor. Derslere girmesi ve akademik çalışma yapması engellenen araştırma görevlisi bilgisayar laboratuarına neredeyse hapsediliyor. Bunun adı zalimliktir, bunun adı zülümdür. Böyle bir uygulamadan derhal vazgeçilmelidir" diye konuştu. Gazi Üniversitesi'ndeki hukuk dışı uygulamaların sadece akademik personelle sınırlı olmadığını söyleyen Hüseyin Gün, "Üniversitede idari personele mobbing uygulanıyor. Bize bu anlamda çok sayıda başvuru geldi. Bunun üzerine internet sitemizde Gazi Üniversitesi Mobbing Anketi başlattık. Bu anketi üniversitede sadece idari personelin cevaplandırmasını istiyoruz. Çıkan sonuçlar korkutucu. Anket tamamlandığında kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu görevlendirme değil odaya hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN